header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Prohlášení KSM k novému pokusu o kriminalizaci mladých komunistů

progra8.jpgV září 2010 senátor za ODS Jirí Oberfalzer, bývalý policejní prezident Stanislav Novotný a zmocněnec zakladatelů Informačního institutu Petr Cibulka jr. podali trestní oznámení, kterým napadli sérii článků zveřejněných na www.ksm.cz, jež se týkaly problematiky katyňské hromadné popravy. Články se snažily historicky uchopit otázku popravy polských vojáku u Katyně.

Zmínění oznamovatelé, aniž by vzali v úvahu argumentaci v textech na www.ksm.cz, pokračují v používání Goebbelsovy verze události ke kriminalizaci komunistického hnutí, potažmo nyní KSM. Navazují tak na Goebbelsem vytvořenou propagandisticky úcelovou konstrukci. Clánky na www.ksm.cz argumentačně odmítají a na základe faktu, dokumentu a svědectví vyvracejí Goebbelsovu konstrukci, že popravu polských vojáku provedli Sověti a Židé. Oznamovatelé ve svých zdůvodněních argumentačně nekonfrontují svou verzi katyňské události s údaji na www.ksm.cz, ale požívají pouhé axiomatické tvrzení, jež nepovažují za nutné ani dokázat. Veřejnosti předložený falsifikát o "sovětské vině" v podobě dobových dokumentů byl poprvé předložen Jelcinovskou politickou klikou v roce 1993. Bylo to v rámci politického boje a soudního procesu vedeného proti KSSS.

 

I pres Jelcinovy snahy však tehdejší ruský ustavní soud tyto dokumenty odmítl jako falešné. Oznamovatelé zneužívají explicitně antikomunistického znění § 405 trestního zákoníku ke kriminalizaci jakýchkoliv snah o analýzu historických faktu. Tím upírají právo na svobodné vědecké bádání a šíření jeho výsledku, které je zaručeno v Listině základních práv a svobod, jež je součástí ústavního pořádku CR. Vzhledem k tomu, že skutečné souvislosti jasně ukazují na fakt, že hromadnou popravu v Katyni provedli nacisté, jeví se právě jednání pánu Oberfalzera, Novotného a Cibulky jako porušení § 405 trestního zákona, protože popírají nacistickou genocidu.

 

Komunistický svaz mládeže, o.s.

V Praze, 7. listopadu 2010

 

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .