header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Mladí komunisté si připomínají osvobození Osvětimi

K 78. výročí osvobození vyhlazování koncentračního tábora v Osvětimi organizovali členové Komunistického svazu mládeže a mladí členové pražské KSČM spontánní pietní akt. Akce se uskutečnila na místě bývalého pomníku maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, velitele vojsk sovětské Rudé armády, která tábor Osvětim 27. ledna 1945 osvobodila a ukončila tak masové vraždění, kterému jen v tomto koncetračním táboře padlo za oběť více než milion lidí.

Pomník osvoboditele Osvětimi a Prahy maršála Koněva byl hanebně odstraněn v době covidového lockdownu pražskými politiky.
Nezapomeneme, neodpustíme!

Prohlášení 16. Setkání evropských komunistických mládežnických organizací (MECYO)

NADĚJE SPOČÍVÁ V LIDOVÉM BOJI – Proti kapitalistickému vykořisťování a imperialistickým válkám – ZA SOCIALISMUS!

25.-27. listopadu loňského roku se v srbské metropoli Bělehradu konal sjezd evropských komsomolů (tentokrát již v pořadí šestnácté) zvané MECYO (anglicky: Meeting of European Communist Youth Organisations). Na společném kongresu se setkali delegáti z celkem 21 organizací z 19 různých zemí. Českou republiku zde reprezentovali dva delegáti za Komunistický svaz mládeže (KSM) – pozn. KSM

Podepsané komunistické mládežnické organizace, které se shromáždily na 16. Setkání evropských komunistických mládežnických organizací (MECYO), jež se konalo 25. – 27. listopadu 2022 v Bělehradě, prohlašují během těchto náročných časů heslo našeho Setkání: „NADĚJE SPOČÍVÁ V LIDOVÉM BOJI – Proti kapitalistickému vykořisťování a imperialistickým válkám – ZA SOCIALISMUS!“.

Vřele děkujeme Svazu komunistické mládeže Jugoslávie (SKOJ) za pořádání 16. MECYO. Vítáme 30 let práce dosažené v roce 2022 organizace SKOJ, která dává mnoho podnětů komunistickému mládežnickému hnutí v Srbsku a ve východní Evropě.

Číst dál...

KSM o krizi a úkolech komunistů v ní - beseda a jednání vedení

V sobotu 19. listopadu proběhla beseda Komunistického svazu mládeže v Praze se sympatizanty o úkolech komunistického hnutí v krizi. V první přednášce „Dialektický materialismus a krize“ byly shrnuty základní teze dialektického a historického materialismu i z hlediska některých novějších vědeckých pojmů, jako je teorie dynamických systémů a katastrof. V další přednášce „Aktuálnost leninismu“ se navázalo teorií Vladimíra I. Lenina o revolucích a principech revoluční strany. Odkazováno bylo i na novější formulace leninismu i vývoj a prověření principů po Leninově smrti a charakter současné všeobecné krize kapitalismu. Probírány byly jevy jako pronikání oportunismu – proudu v hnutí, který opouští zásadní stanoviska ve prospěch krátkodobých a reformních, parlamentních postupů, často pod vlivem financí státu, EU nebo různých zahraničních fondů. Oportunismus vede k úpadku hnutí jako celku.

Číst dál...

19.11.: Beseda k příležitosti Mezinárodního dne studentstva

Komunistický svaz mládeže zve do Prahy na besedu a doprovodný program!

Podebatujeme na téma "Úloha komunistického hnutí v době krize", vyměníme názory a dáme řeč o prioritách, kterými bychom se měli v blízkém horizontu věnovat.

Přijďte za námi na pokec, společnou oslavu Mezinárodního dne studentstva a v neposlední řadě poznat se s dalšími soudruhy a sympatizanty! Budeme se těšit v listopadu!

19. listopadu 2022 od 12:00 v Praze

Pokud máš zájem, přihlaš se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přes facebooku a zašleme detaily

Antikapitalistický kemp 2022

Antikapitalistický kemp 2022 se uskuteční v termínu 14. – 17. července 2022 v Pardubickém kraji v podhůří Orlických hor. Program začne ve čtvrtek 14. 7. odpoledne a skončí v neděli 17. 7. v poledne. Antikapitalistický kemp je otevřen zájemcům po zaslání přihlášky (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně na webu levaperspektiva.cz) a potvrzení registrace organizátory. Nepotvrzená přihláška k účasti na kempu neopravňuje. Organizátory kempu jsou Levá perspektiva a Komunistický svaz mládeže.

Číst dál...

Projev KSM na demonstraci proti zdražování 18.6.2022

Projev zástupce Komunistického svazu mládeže na protestu proti zdražování v sobotu 18. června 2022 na Václavském náměstí v Praze

Chci pozdravit účastníky protestu jménem Komunistického svazu mládeže.

Nacházíme se uprostřed hluboké a všestranné krize tohoto systému. Krize byly od počátku neoddělitelně spjaté se systémem, který je založen na honbě za bezpracnými zisky. 30 let kapitalismu v této zemi je provázeno tímto honem. Začalo to již rozkradením bohatství vytvořeného socialismem, vyrvaného z lidového vlastnictví - všechny ty továrny, elektrárny, doly, domy, půda, přivlastněné zahraničními i novými domácími kapitalisty. Bylo to spojeno s redukcí a likvidací rozsáhlé výrobní a energetické základny. Tehdy znova začalo i přivlastňování plodů naší práce těmito parazity. Každoročně odtéká obrovská část vyrobeného produktu do zahraničí. Od počátku bylo fungování obnoveného kapitalismu spjaté s krizemi, počínaje tou první, tzv. transformační. Tyto krize jsou vždy spojené s nezaměstnaností, poklesem mezd, přepracováním, nenaplňováním životních potřeb. Krize a zdražování, které prožíváme, je ale bezprecedentní, srovnatelné pouze s tou úvodní krizí počátku 90. let. Ovšem nyní tu již není to národního bohatství, na kterém by mohli kapitalisté své zisky hojit.

Tito novodobí vládci, kapitalistická třída, naší zemi, nás všechny, dovedli do slepé uličky.

Číst dál...

S Karlem Sýsem o „Akci Heydrich“

V pondělí 13. června se v Praze uskutečnila beseda s předsedou Unie českých spisovatelů Karlem Sýsem, zasloužilým umělcem. Besedu k 80. výročí útoků českých parašutistů na Reinharda Heydricha a následnému nacistickému masovému teroru, vyhlazení Lidic a Ležáků zorganizoval Komunistický svaz mládeže. Karel Sýs při besedě čerpal ze své rozsáhlé práce, kterou vykonal při přípravě knih zabývajících se obdobím nacistické okupace a odbojem proti ní, „Akce Heydrich - příliš mnoho otazníků“ a „Protektorát ve fotografiích“, i z nových informací.

Číst dál...

13.6.: Beseda s Karlem Sýsem k 80. výročí heydrichiády

Komunistický svaz mládeže zve na besedu s Karlem Sýsem, zasloužilým umělcem, autorem knih Akce Heydrich a Protektorát ve fotografiích, při příležitosti 80. výročí heydrichiády a vypálení Lidic.

Beseda se uskuteční v pondělí 13. června 2022 od 16:30 v Praze, Politických vězňů 9, místnost 151.

1. maj 2022

Projev zástupce KSM na oslavě 1. máje v Praze

Vážení přátelé,
Sešli jsme se tu, abychom si připomněli a oslavili letošní významný den – Svátek pracujících!

Tento den si připomínají pracující lidé ve více než 150 zemích světa a připomíná násilně potlačenou stávku amerických dělníků v Chicagu roku 1886.

Za tři roky tento Svátek uznala Druhá Internacionála, a u nás v českých zemích ho lidé poprvé oslavili právě zde, na Střeleckém ostrově.

Od té doby prošlo dělnické hnutí řadou změn, ale i dosažených úspěchů. Byla například vydobyta osmihodinová pracovní doba, právo na placenou dovolenou, právo na rodičovskou dovolenou, zaručenou minimální mzdu, bezpečnost práce, konec dětské práce, právo na vzdělání a na bezplatnou zdravotní péči. To jsou vše výhody, kterých jsme jako pracující za těch téměř 150 let dosáhli.

Číst dál...

Proběhlo jednání mezi Kubánským velvyslancem v ČR a Komunistickým svazem mládeže

Ve středu 20. dubna 2022 se na půdě velvyslanectví Kubánské republiky v ČR v Praze-Košířích konalo na pozvání pana Velvyslance, Danila Alonsa, jednání s představiteli Komunistického svazu mládeže (KSM). Kubánští diplomaté pořádají přátelské setkání např. s Levicovými kluby žen, Komunistickou stranou Čech a Moravy, a především s tematicky orientovaným spolkem – Společností česko-kubánského přátelství, která o Kubě často pořádá různé besedy a akce pro veřejnost, stejně tak i veřejné solidární akce na podporu zrušení nespravedlivé ekonomické blokády Kuby ze strany USA.

Číst dál...

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .