header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Jen krok od velké války

Jde nyní o toto: dojde k vojenské eskalaci ze strany Trumpa (když nemůžeme vyloučit, že Damašek - nebo další velký cíl - může být bombardován samostatně Velkou Británií)? [Piotr]

Předchozí články z diskuze:

Putin a problém tří těles

V článku zveřejněném přesně před dvaceti dny, jsem radil zapamatovat si v příštích dnech některé body, cituji: "Vojenští poradci ze Spojených států, Francie a Velké Británie instruují řezače hlav v Gútě, jak připravit chemické útoky pod cizí vlajkou přesně tak, jak se to stalo v roce 2013." Jak všichni vědí, nemám věšteckou kouli, ale více než polovina světa věděla, že v Gútě se připravovaly chemické útoky false flag (pod falešnou vlajkou). Měli proběhnout současně s "chemickým útokem ve Spojeném království" (případ Skripal), ale ďábel tam strčil svoji pracku, nebo spíše dvě: Syrská armáda zabavila "rebelům" několik laboratoří pro výrobu chemických zbraní a jako přídavek angličtí vojenští vědci nechtěli potvrdit obvinění Ruska vznesená Theresou Mayovou a tím tragickým a hrůzostrašným komikem Borisem Johnsonem.

Ale provokace stejně pokračuje, protože dnes Západ a jeho elity čím více zločinecké, tím více poděšené ztratil i minimální známky studu. Další syrské děti byly obětovány kvůli false flag provokaci, stejně jako se to stalo v roce 2013, když MIT v Bostonu, Obamovi poradci pro otázky zpravodajských služeb a jeden turecký investigativní novinář oznámili, že chemické zbraně byly použity "rebely".

Řezači hlav v Sýrii poslouchají různé pány. Ti z Gúty jsou ve skutečnosti embedded NATO, nebo část NATO, to znamená USA, Francie a Velké Británie, které jim mimo zbraní a logistiky poskytují vojenské poradce a zpravodajské informace.

Já, pokud to chcete vědět, mám pocit, že v tomto momentě jsou Francie a Velká Británie nebezpečnější než USA. Připomínám, že pro Velkou Británii a Francii historicky byla Sýrie vytoužené sousto, o které se přetahovaly a bojovaly mezi sebou (aby dosadily nejvhodnějšího patolízalského vládce).

Zejména s velkou pozorností sleduji, co dělá Velká Británie, která profituje z atmosféry změny názoru na politiku neo-liberal-cons ze strany Trumpa (se všemi rozpory této změny) a ze slabosti EU při znovunastolení neo-impéria nebo neo-Commonwealth (čehož součástí je Brexit). Sen podobný tomu, po němž prahne Erdogan - obnova otomanského impéria - ale mnohem nebezpečnější.

Krátce řečeno, jeden z oficiálně zakázaných snů, dovolený přechodem k multipolárnímu světu, strategické přeskupení pro nejbližší desetiletí.

Tedy stejně jako v roce 2013, kdy clintonovci tlačili, aby Obama bombardoval Damašek a zastrašil Rusko, nyní mám jasný pocit, že Velká Británie tlačí na Trumpa, aby udělal tu samou věc. Obama tehdy nebombardoval. Co udělá Trump? To, co se rozhodne udělat je veledůležité pro celý svět.

Ve stejném článku jsem rovněž doporučoval mít na zřeteli skutečnost, že USA již rozmístili skupiny pro odpalování střel cruise (s plochou dráhou letu) ve Středomoří, Perském zálivu a Rudém moři. Neuvěřitelné rozmístění vzhledem k incidentu, o kterém se vědělo, že k němu musí dojít. Obvyklá sebe-potvrzující věštba. Podívejme, jak se předpověď přesně naplňuje. Nebo alespoň její příběh, který byl uveden do oběhu smutně proslulými Bílými přilbami, které vyfotografují dítě při vyprošťování z trosek Aleppa třikrát ve třech různých dnech a pak se, rovněž v Aleppu, s radostí účastní - tentokrát opravdového - setnutí hlavy palestinského dítěte.

Dnes si pouze nenapravitelní ignoranti ve vojenských záležitostech mohou myslet, že chemické zbraně mohou poskytnout výhodu ve válce jako je tato. Vojensky Assadovi tyto zbraně neposlouží, protože by tím mimo jiné zasáhl obyvatelstvo, které vícekrát prokázalo svou odvahu proti okupaci řezačů hlav. A v užším slova smyslu neposlouží ani "rebelům". Ale pro "rebely" je chemický útok důležitý politicky, jako spojka v propagandistické kampani k vojenskému vyhrocení pro jejich západní podněcovatele.

Izrael už před mnoha týdny oznámil, že pokud oáza u Damašku bude osvobozena od řezačů hlav, rozzlobí se.

Jde nyní o toto: dojde k vojenské eskalaci ze strany Trumpa (když nemůžeme vyloučit, že Damašek - nebo další velký cíl - může být bombardován samostatně Velkou Británií)?

Rusko dalo jasně najevo, že toto nebude tolerovat, a že ten, kdo bude útočit, může očekávat odvetu proti těmto odpalovacím platformám (tedy lodím). A já si myslím, že v tu chvíli by ukázali celému světu vojenské poradce NATO, kteří byli zajati v Gútě a Rusko hrozí, že by pravděpodobně odhalilo další kostlivce ve skříni Západu.

Trump se dostal do komplikované situace. Pokud ustoupí clintonovským neo-liberal-cons ve spolku s londýnskou City, bude jeho prezidentství krásné a vyřízené, a svět se ocitne na pokraji války ve velkém měřítku. Když to neudělá, má pouze dvě možnosti: a) přejít do rozhodného protiútoku, usvědčit ze lži Velkou Británii a jeho agenty a spojence ve Washingtonu (ovšem pochybuji, že na to bude mít sílu); b) zahájit pantomimický útok, jako byl ten ze 7. dubna 2017 proti syrské letecké základně Al Šarját. To by bylo pouze dočasné řešení, které by oddálilo vnitřní střet, jenž bude dříve nebo později nevyhnutelný. Má ale také pseudo-alternativu: zaútočit ohnivými slovy na Assada a Putina a pak neudělat nic v naději, že získá čas.

Západní impérium nebezpečně zabředává. Zatímco Trump (nebo severoamerické elity, co stojí za ním) hledá mezi clintonovskými nejrůznějšími obtížemi a podrazy jak rozdělit Rusko a Čínu, aby obklíčil ji a její hedvábnou stezku (viz cla a trvalé hrozby Iránu); neo-imperiální záměry Velké Británie (a na nižší úrovni i Francie) trvají na teritoriích, které jim byly přiřknuty díky nájezdům Lawrence z Arábie v situaci, která se během 100 let zcela změnila natolik, že nostalgické sny matematicky implikují války světové povahy a obzvláště protiruské kampaně nejrůznějších druhů, které nezpůsobí nic jiného, než upevnění politické, ekonomické a vojenské spolupráce mezi Ruskem a Čínou.


Piotr

Překlad KSM

Zdroj http://megachip.globalist.it/guerra-e-verita/articolo/2018/04/08/a-un-passo-dalla-grande-guerra-2022362.html

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .