header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Ponížení a vazalství

Piotrův nový text hodnotí postoj liberálů a tzv. levice v Itálii a v Evropě vzhledem k novému imperialistickému vměšování ve Venezuele. Ukazuje ponižující a mechanické patolízalství vůči mocným, které tolik sedí i na českou politickou scénu. (Pozn redakce)

All in all you're just another brick in the wall

Tak jak tak, jste jen další cihla v té zdi

(Roger Waters, The Wall)

Po vůdci francouzské levice Jeanovi-Luc Mélenchonovi, po vůdci britských labouristů Jeremy Corbynovi, po Noamovi Chomském, po vůdci německé Die Linke i velký Roger Waters se postavil proti yankeeovskému puči ve Venezuele, další z mnohých fašistických státních převratů v Jižní Americe nařízený USA. Rogeru Watersovi se, jak je známo, nikdy nelíbil řád nastolený všemocnými.

Slavné "Hey, teachers, leave them kids alone" z The Wall se přeměnilo na mohutné:

"STOP THIS LATEST US INSANITY, LEAVE THE VENEZUELAN PEOPLE ALONE. THEY HAVE A REAL DEMOCRACY,STOP TRYING TO DESTROY IT SO THE 1% CAN PLUNDER THEIR OIL."

"Zastavte tohle poslední americké šílenství, nechte venezuelský lid na pokoji. Mají skutečnou demokracii. Přestaňte s pokusy ji zničit, aby 1% mohlo plundrovat jejich ropu."

Roger Waters (@rogerwaters) 3 února 2019

 

Mezitím v Itálii pouze Potere al Popolo (Moc lidu) a významní představitelé Hnutí 5 hvězd se rozhodli pozvednout nejlepší z tradice italské antiimperialistické levice, zatímco PD (Demokratická strana) a LeU (Svoboda a rovnost) a jejich kejklířští tak řečení intelektuálové, v čele s nepostradatelným Robertem Savianem se postavily na stranu puče, podporovaného Trumpem a Bolsonarem, ve společnosti s Melonim a Berlusconim.

Když je dnes prokázané, že před 100 lety tahle levice zavraždila Rosu Luxemburgovou, dnes víme bez strachu z omylu, že v roce 1973 by zavraždila Salvadora Allendeho a v roce 1967 by uřezala ruce Che Guevarovi.

Nezastavitelný sestup do absolutní hanby.

Když se někdo ptal, jak je možné, že byl prezidentem republiky zvolen Sergio Mattarella, dnes to víme zcela jistě. Když se D'Alema spojil s USA, aby bombardoval Srbsko při pohrdání mezinárodním právem a naší ústavou, ministrem obrany byl právě Mattarella. Tento představitel institucionální levice nabízel tedy Impériu všechny garance. Dnes Mattarella bez zdrženlivosti kritizuje naší vládu, protože neuznala pučistu Guaidóa, jak to učinili evropští "big" v čele s nikdy-nepřestali-být-kolonialisty Francií a Velkou Británií a národem ničícím Evropu Německem. Mnohem důstojnější odmítnutí připojit se bylo ze strany malého a týraného Řecka, které o pučích něco ví (ale naše dnešní levice, by podpořila i nechvalně proslulé řecké plukovníky. Na to bych si klidně vsadil).

Jestliže se ještě před dvěma lety skrývala za alibi Clintonových a Obamy, když plnila imperiální příkazy, dnes konečně odhodila masku a nechá si velet přímo od "zavrženíhodného" Donalda Trumpa, nenáviděného - podle všeho - až do nedávných dní.

A nechá se komandovat, spolu s evropskými "demokraty" jako je Emmanuel "Rotschild" Macron a Angela "Über alles" Merkel nejponíženějším možným způsobem.

Vybaví se vám výcvik mladých odvedenců ve Full Metal Jacket (Olověná vesta), v mimořádném filmu Stanleyho Kubricka o válce ve Vietnamu? Je to přesná technika: zajistit si slepou a mechanickou poslušnost pomocí ponížení, destrukce sebevědomí a potupy každého záchvěvu kritického myšlení.

Opakovaně zorganizovat chemické útoky v Sýrii spolu s džihádisty, aby pak byly připsány Assadově vládě s puncem lži - lži, a dávejte pozor, která se nehodlá ani skrývat (mohou o tom hovořit vědci z MIT, slavní novináři jako Robert Fisk, kteří v této zemi žijí, a dokonce samotné zpravodajské služby USA) s očekáváním, že "spojenci" veřejné ukáží, že tomu věří. To je ponižující výcvik ve stylu Full Metal Jacket.

Zorganizovat provokaci jako je "případ Skripal", který zjevně stojí na vodě, a očekávat, že "spojenci" veřejně projeví, že tomu věří je ponižující výcvik ve stylu Full Metal Jacket.

Jmenovat Elliotta Abramse jako pověřence USA pro Venezuelu pretenduje na veřejné ponížení celé Latinské Ameriky a všech "spojenců" USA ve světě. Tato jedna z nejpochybnějších osob, organizátor eskader smrti v Guatemale a Nikaragui, který skončil v domácím vězení kvůli skandálu Iran-Contras, organizátor nezdařeného puče proti Chavezovi v roce 2002, je přesně jako to bahno, do kterého museli namočit obličej mariňáci na rozkaz vrchního seržanta Hartmana, který měl za úkol přeměnit ty chlapce na odhumanizované nástroje smrti.

Protože je zřejmé, že ve Washingtonu mohli jmenovat stejně cynického, ale neznámého, stejného zločince a možná schopnějšího, ale bez nemravného životopisu, kterým se může pochlubit Elliot Abrams, který činí z této odporné osoby nejvíce nenáviděného člověka v celé Latinské Americe. Kdežto oni ne. Chtěli všem ukázat Špatného člověka. A teď Mikeovi Pompeovi a Johnovi Boltonovi - všichni zuřiví neocons, ti neocons, které levice nenáviděla, když byl prezidentem Bush, jr. - a k "misogynovi", "rasistovi" a "křupanovi" Donaldu Trumpovi chce impérium, aby všichni od Hornova mysu po Baltské moře mu veřejně vyjádřili poníženou čest.

Ach, jak snadné je si představit, jak si tento moment užívá Steve Bannon, trumpovský prorok pravicového suverenismu, jenž vidí evropské "liberály", kteří jím tak opovrhovali, jak líbají na kolenou imperiální prsten "fašistovi" Donaldu Trumpovi!

Jaké mistrovské dílo!

Jaká ostuda!

Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .