header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Svoboda projevu a umělecké tvorby v diktatuře kapitálu

Vyvěsíte-li trenky na Pražském hradě, jste recesista. Upozorníte-li kreativně na youtube videu na katastrofální pracovní podmínky dělníků v kapitalistické firmě, jste zločinec - obzvláště pokud jste dělník a nepatříte k chráněné kastě.

"Víte pánové, ono se dá leccos prominout, ale jakmile se někomu z nás sáhne na majetek, tak to se prosím nedá trpět." Věta, kterou pronesl komoří Rudlofa II. ve známém českém filmu, jakoby se zhmotnila v tomto příběhu.

Tam, kde by člověk čekal, že nastoupí příslušné orgány státní správy jako je inspektorát práce a začnou prověřovat situaci ve firmě, tam nastoupí buržoazní justice a začne prověřovat, jestli ten, kdo na situaci upozornil, se nedotkl osobnostních práv manažerů firmy. Potrefené husy, včetně německého majitele, se totiž ozvaly a podaly na Hanuše žalobu. Výsledkem je pro běžného člověka likvidační pokuta a soudní řízení s obrovskými náklady.

Toto a další souvislosti kapitalistického způsobu výroby a života společnosti popisuje Hanuš Keclík na videu z dubnového streamu.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .