header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Tisková zpráva: Mladí komunisté z celé Evropy jednali v Praze

Tisková zpráva: Mladí komunisté z celé Evropy jednali v PrazeO víkendu 3. - 4. prosince 2011 se v Praze uskutečnila 9. schůze evropských komunistických organizací mládeže. Informovali o tom dnes na tiskové konferenci představitelé v minulosti vládou antikomunisticky zakázaného Komunistického svazu mládeže (KSM).

Téma dvoudenního jednání bylo "20 let od kontrarevoluce a svržení socialismu v Evropě; důsledky pro mládež. Budoucností mládeže je socialismus". Konference delegátů organizací mladých komunistů tak předchází mezinárodnímu setkání komunistických a dělnických stran, která se za účasti předsedy KSČM Vojtěcha Filipa uskuteční v příštích dnech a Aténách.

9. schůze evropských komunistických organizací mládežeKomunistický svaz mládeže již podruhé, prvně to bylo v roce 2006, hostil toto nejvýznamnější a nejreprezentativnější mezinárodní setkání evropských mládežnických komunistických organizací. Zúčastnili se jej delegáti mladých komunistů např. z Belgie, Francie, Kypru, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Ruska, Řecka, Španělska, Turecka.

Kromě diskusí nad současnými aktivitami jednotlivých organizací v jejich zemích se účastníci konference zabývali především otázkami krize kapitalismu a jejím dopadem na pracující a aktuálností boje za socialismus.

Součástí konference bylo i setkání zahraničních delegátů se členy Ústředního výboru KSČM a představiteli dalších českých levicových organizací. Předsedkyně pražských komunistů a poslankyně Marta Semelová na něm mimo jiné poděkovala Komunistickému svazu mládeže za zorganizování této důležité akce, informovala zahraniční hosty o současných antikomunistických útocích české vlády a popřála mnoho úspěchů při posilování komunistického mládežnického hnutí nejen v Evropě.

Komunistický svaz mládeže, o.s.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .