header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Prohlášení WFDY o uprchlících

Prohlášení Světové federace demokratické mládeže (WFDY) týkající se posledního vývoje o uprchlících, kteří vstupují do Evropy, a vyjádření solidarity WFDY s těmito lidmi.

V průběhu posledního měsíce jsme svědky masivní mobilizace uprchlíků, převážně ze Sýrie, do Evropy. Obrazy mrtvých lidí na pobřeží Středozemního moře jsou výsledkem imperialistických akcí. Tito lidé zažili v posledních letech krveprolití na Středním východě a v severní Africe.

I když se EU snaží ukazovat, že vyvíjí úsilí o lepší imigrační politiku, ve skutečnosti znemožňuje systematicky poskytovat podporu zemím, které tyto lidi přijímají.

 

Pro WFDY je jasné, že tato situace je výsledkem imperialistických intervencí a plánů mocných států EU, USA a jejich spojenců, které útočí na národy při získávání bohatství a jsou odpovědné za katastrofy, smrti a války v různých zemích. Je to tak také kvůli imperialistické podpoře fašistickým a vojenským skupinám v regionu, jako je ISIS a podobné skupiny.

WFDY vyjadřuje svou podporu a solidaritu s uprchlíky, a současně odsuzuje jakoukoli podobu rasismu vůči těmto lidem, zdůrazňuje, že problém je v první řadě skutečnost, že tito lidé museli emigrovat kvůli válce a šíření fašistických skupin v jejich zemích. Zdůrazňujeme také, že řešením imigrace tisíců lidí je pouze záruka důstojných a mírových životních podmínek a ukončení imperialistické intervence v jejich zemích. Vcelku je řešením zaručení práva národů určit si svůj současný a budoucí politický, ekonomický a sociální systém.

Budapešť 04. 09. 2015 - Vedení WFDY

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .