header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Prohlášení WFDY k rozhodnutím Kyjevského správního soudu o zákazu Komunistické strany Ukrajiny

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) odsuzuje trvalý zákaz Komunistické strany Ukrajiny (KPU) rozhodnutý 16. prosince správním soudem v Kyjevě. Rozsudek zakončuje v podstatě čistě politické stíhání, jež vzešlo od reakční vlády fašistických a nacionalistických sil, které s podporou USA, EU a NATO převzaly moc při převratu proti demokraticky zvolené vládě.

Rozhodnutí správního soudu je dalším krokem v podpoře fašismu a fašistických skupin imperialismem, který se hystericky zvedá a snaží se na jednu stranu vytvářet nátlak a na druhou se pojistit nástrojem chaosu na Ukrajině. Zároveň to znovu osvětluje antikomunistickou propagandu rozšiřovanou EU pokoušející se ztotožňovat komunismus s fašismem, přepsat rozhodující přínos Sovětského svazu na vítězství národů nad fašismem, a oslabit organizované a masové boje lidových vrstev.

WFDY několikrát potvrdila svou solidaritu a podporu své členské organizací "Leninský Komunistický svaz mládeže Ukrajiny", a také všem demokratickým a pokrokovým lidem na Ukrajině, kteří čelí útoku. Dále zejména nyní WFDY vyjadřuje svou nejhlubší podporu a solidaritu Komunistické straně Ukrajiny. WFDY také vyjadřuje své uspokojení ze zprávy KPU o tom, že to bude pokračovat ve svém boji za vládu práva a demokracie, za lidská práva a základní svobody.

Jménem Světové federace demokratické mládeže, vedení WFDY v Budapešti

18.12.2015

Překlad KSM

 

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .