header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Prohlášení solidarity KSM s Martou Semelovou z 22. 6.2006

Komunistický svaz mládeže (KSM) vyjadřuje plnou solidaritu učitelce Základní školy Zárubova v Praze 12 Martě Semelové, předsedkyni Pražské rady Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) a čestné člence KSM.
Na Martu Semelovou bylo radou Městské části Praha 12 podáno trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu, kterého se měla dopustit tím, že svými veřejnými projevy a vyjádřeními ve sdělovacích prostředcích podporuje a propaguje hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka, a to veřejným popíráním, zpochybňováním a ospravedlňováním komunistické genocidy a zločinů proti lidskosti ve smyslu paragrafu 261a trestního zákona. Marta Semelová byla zároveň odvolána Radou Městské části Praha 12 z komise pro výchovu a vzdělávání z důvodu ztráty důvěry. Starosta Městské části Praha 12 z Občanské demokratické strany Petr Hána požádal současně Českou školní inspekci o kontrolu způsobu výuky a prověření znalostí žáků ve škole, kde Marta Semelová učí na prvním stupni čtvrtou třídu.
Tyto kroky jsou odezvou štvavé kampaň proti Martě Semelové vedené médii, především deníkem Hospodářské noviny a týdeníkem Respekt. Pod názvy článků jako „Krásné šibenice Marty S.“ či „Co s paní učitelkou, která říká, že v padesátých letech vládla spravedlnost“ zde vyšly lživé hysterické antikomunistické články útočící na Martu Semelovou a na její učitelskou práci. Kampaň proti Martě Semelové, vyvolána zmíněnými médii se odrazila i v mnoha vulgárních primitivních dopisech, které byly doručeny na adresu školy, kde učí, a které napadají práci Marty Semelové v této škole.
KSM považuje tento útok za součást dlouhodobé antikomunistické kampaně v České republice, který symbolizují například snaha o legalizaci KSM ze strany Ministerstva vnitra, petice Zrušme komunisty, úsilí prosadit zákon, který by kriminalizoval komunistické myšlenky, hnutí a slovo komunistický jako takové, kampaň Dekomunizace, která vyzývá k fyzické likvidaci komunistů, brutální fyzické napadení místopředsedy KSČM, antikomunistické demonstrace, výzvy ke kriminalizaci KSČM z řad Občanské demokratické strany a Křesťanské a demokratické unie – Československé strany lidové.
KSM jasně deklaruje, že stojí za Martou Semelovou a odmítá veškeré ataky na její osobu, které nejsou pouze útokem na celé komunistické hnutí, ale i na základní demokratická práva této země.

Milan KRAJČA
předseda Komunistického svazu mládeže

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .