header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Víkendové jednání KSM v Brně

Ve dnech 16. a 17. 12. proběhlo v Brně dvoudenní zasedání Komunistického svazu mládeže.

Sobotní setkání členů KSM a sympatizantů bylo naplněno organizační prací a diskusí. V organizačních otázkách byla řešena situace Jihomoravského klubu KSM. Byli přijati noví členové, a sympatizantům byla představena organizace z hlediska činnosti a cílů organizace.

Byly prezentovány aktivity Svazu. Mezi nejvýznamnější akci, která byla prezentována, patřila účast delegátů na 19. světovém festivalu demokratické mládeže a studentstva. Nejen samotná událost festivalu, ale rok trvající příprava přinesla mnoho nových informací a zkušeností pro členy Svazu a byla hodnocena jako jednoznačný přínos.

Došlo k rozšíření Klubu o nové členy a byl nastíněn plán práce pro budoucí období.

Po vyřešení otázek týkajících se Klubu následovala diskuse s členy a sympatizanty. Byla hodnocena současná situace komunistického a dělnického hnutí v České republice. Velká část diskuse byla věnována situaci KSČM v období po volbách a před sjezdem.

Diskutující zásadně odmítali hledat příčinu nepříznivé situace pouze ve volebním výsledku, ale vnímali, že špatný výsledek voleb je pouze projevem mnohem závažnějších problémů. Byl ujednocen názor v tom, že KSČM je hlavní silou v komunistickém a dělnickém hnutí na našem území a je nutné, aby soudruzi, kteří jsou zároveň členy KSČM, vystupovali zásadově, principiálně, z marxisticko-leninských, třídních pozic a nabízeli pozitivní alternativu, jak zlepšit situaci jak vnitrostranickou, tak situaci strany směrem ke společnosti.

Neděle náležela zasedání Ústřední rady KSM a řešení otázek organizačně administrativního zaměření. Došlo k personálním změnám ve vedení a k rozšíření Ústřední rady, směřujícím k větší akceschopnosti a efektivnějšímu fungování Svazu.

Dvoudenní zasedání KSM bylo podnětné a přínosné. Veškeré závěry se nesly v duchu odhodlání zintenzivnit naši aktivitu směrem k překonání všech problémů a zasadit se o zvyšování autority komunistických myšlenek a zavést je do praktické práce takovým způsobem, aby došlo k renesanci komunistického a dělnického hnutí, což si jasně vyžaduje nepříznivá společenská situace jak v České republice, tak ve světě.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .