header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Víkend přednášek o Světovém festivalu mládeže a studentstva

Před pár týdny jsme si vydali na turné přednášek o Festivalu, naší cestě do ruské Soči a zažitých zkušenostech. Naše cesta začala v Olomouci v pátek odpoledne. Po pár hodinách cesty a opravě auta jsme se dojeli do Pardubic. Tam proběhla naše první přednáška.

V příjemném prostředí okresního výboru na nás už čekala skupina posluchačů. Kvůli zpoždění už ani nebyl čas na trému. Přednáška však dopadla dobře a po ní nás čekala zajímavá diskuze o prezidentské volbě, hrozbě fašismu a Evropské unii. Mezi našimi posluchači byli většinou studenti a mladí pracující.

V sobotu jsme měli přednášky rovnou dvě, v Semilech a České lípě. V Semilech byla akce asi největší. Účastnilo se jí několik desítek lidí a proběhla v místním kině. V České Lípě byla přednáška komornější, o to více jsme diskutovali. V České lípě jsme se potkali se soudružkou, která se účastnila v roce 2001 XV. SFMS v Alžíru. Tak jsme se v přátelské atmosféře rozloučili se severem a vyjeli do Prahy.

V neděli v Praze proběhla naše poslední přednáška. Noc jsme strávili v budově ÚV KSČM. Ráno jsme se pustili do naší poslední přednášky na cestě. Náš výklad si přišlo poslechnout i několik osobností českého komunistického hnutí např. předsedkyně KV KSČM Praha s. Marta Semelová nebo pamětník 1. festivalu v Praze s. František Kovanda.

Odpoledne jsme se rozjeli do svých domovů. Naše akce dopadla úspěšně. Poznali jsme se s další soudruhy a seznámili se s novými lidmi. Pár velkých měst nás však ještě čeká.

Tak vzhůru do práce!

Alexandr Salajka

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .