header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Uskutečnil se Antikapitalistický kemp 2020

Ve dnech 16-19. července se na jižní Moravě uskutečnil tradiční letní Antikapitalistický kemp organizovaný KSM společně s Levou perspektivou. Kemp úspěšně proběhl v krásné krajině na jižní Moravě sice za proměnlivého počasí, ale také vysokého zájmu desítek mladých účastníků. Program těchto čtyř dnů myslel na přednášky a debaty, i na společenské vyžití. Mezi tématy debat byly aktuální otázky koronaviru a ekologie, dynamika vojenského vztahu velmocí USA a Ruska, besedy o problémech regionu, dějinách komunistického hnutí, teorii dialektického materialismu, aktuálních případech bojů na pracovišti. Vystoupení pozvaných řečníků a panelistů a následující diskuze byly na velice slušné úrovni. Účastnící měli možnost poznat situaci i v jiných zemích vystoupeními soudruhů z Polska, Kolumbie a Egypta. Na kempu byla možnost diskutovat i s účastníky kempu ze Slovenska.

 

Do programu se dostala i návštěva hornického muzea vytvořeného na místě bývalého černouhelného dolu.

Účastníci vyjadřovali svou solidaritu a podporu antiimperialistickým hnutím a vládám a solidarizovali také s přítomnými českými aktivisty, kteří bojují a jsou šikanováni kapitalistickou mocí. Také jednoznačně symbolicky odsoudili imperialismus a protilidový charakter Evropské unie.

Organizace nabízely své zajímavé materiály. Obsahem byla samozřejmě i neformální zábava.

Z průběhu kempu je patrný rostoucí zájem mladých lidí o setkávání a politickou činnost komunistického a antiimperialistického hnutí, a to přes mimořádné okolnosti způsobené epidemií. Pro KSM je to důležitý podnět pro další zkvalitnění své práce při reprezentaci skutečných zájmů mládeže a v následujících aktivitách.

Bližší informace o kempu na našem webu poskytneme v pozdějších článcích.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .