header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Výsledky kapitalismu v ČR: mladí lidé nemají na vlastní bydlení

Opravdu nádherný výsledek 29 let od zahájení obnovy kapitalismu v této zemi: nedostupné bydlení.  Mladí lidé nemají možnost se osamostatnit od svých rodičů a zakládat si svou vlastní rodinu.

Přitom z velké části slouží spekulačně předražené byty v panelových domech postavených socialistickým státem. Ty byty, které byly Havlem posmívané jako králíkárny, jsou dnes žádaným řešením.

Dnešní kapitalističtí developeři dávají ve velkých městech přednost stavbě kanceláří a luxusních bytů. Na pracující ve městech se dostávají tentokrát už opravdu králíkárny na spodní hladině norem nebo pod nimi, bez občanské vybavenosti stavěné na místě volných míst ve stávajících sídlištích. A ceny dále zvedají spekulanti, snažící se uplatnit svůj volný kapitál s vyhlídkou, že vydělají na nárůstu cen.

Úroky hypotéčních úvěrů sice jsou nízko, ale půjčovaná částka pokrývá jen část odhadní ceny, která zaostává za reálnou cenou. Pro nejvýhodnější podmínky musí mít zájemce našetřenu až čtvrtinu ceny, a ne desetinu. V opačném případě mu bankéři vymýšlí krkolomné půjčky za mnohem nevýhodnějších podmínek.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .