header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Co má dělat mladý komunista v době koronaviru?

Kolem nás zuří pandemie nemoci Covid 19. Nákaze neohrožuje jenom manažery a burzy, ale hlavně nás a naše blízké a příbuzné. Denně jsou tisíce statečných pracujících ohroženy nákazou. I když se v Itálii umírá po stovkách a v zemi docházejí rakve, u nás se dále pracuje bez adekvátní ochrany. Dokonce i lékaři, sestřička a další lidé v "první linii" nemají dostatek ochranných prostředků.

S respirátory a rouškami se přitom vesele keťasí. Minulý týden jich policie objevila v Ústeckém kraji přes půl milionu. Naštěstí byly zabaveny. Připomíná to dobu světové války a období těsně po ní. Kapitalistický zisk je bohužel víc než zdraví občanů. Ještě se objevují libertariánské hyeny co tohle keťasení a "regulaci trhem" schvalují. Lidi ať třeba pochcípají, hlavně že volný trh žije.

 

Imperialistický euromoloch projevil svou impotenci. EU je aktivní, jednotná a schopná pouze, když jde o potlačování práv pracujících a napadání dalších zemí. Roušek a ochranných prostředků se ale dočkáme z lidové Číny. Jak hořká medicína to asi musí být pro naše sinofoby, čínobijce a jiné "jedovaté houby" z pirátských smetišť... Vsadím se, že i oni se budou radši chránit čínskou rouškou než tibetskou vlajkou, modlitebním válečkem nebo vysušenou kůží z uťaté ruky dalajlámova otroka koupené na darknetu.

Další socialistická země - Kubánská republika - vyslala do Itálie, země nejvíce postižené koronavirem 25 lékařů a tuny léků. Slavná "svobodná" Česká republika není schopna zajistit pracujícím elementární prvky ochrany, a "zaostalá totalitní Kuba" vyslala lékařský kontingent a léky na druhou stranu zeměkoule.

Bezprizorní britský parník se 700 lidmi, který odmítaly přijmout všechny země karibiku, protože se na palubě vyskytovali lidé s nákazou, našlo své útočiště v kubánském přístavu. Lidé, dehumanizovaní do podoby "toxického nákladu" s vděčností přivítali tento krok a na plavidle vyvěsili transparent "milujeme tě, Kubo".

Jsou to jen jedny z dalších kroků, které ukazují všeobecnou převahu socialistické společensko-hospodářské formace nad kapitalismem.

Možná se ptáte, co máme v této situaci dělat my, komunisté a běžní pracující? Tisíce skvělých mužů a žen šije roušky, když toho nebyla schopna "nejdokonalejší ze všech společností". Tady je naše místo! My mladí komunisté se musíme zapojit do boje s virem. Možností je mnoho. Na internetu jsou snadno k dostání různé střihy roušek. Ve dvou lidech se jich dá vyrobit hodně. Pokud nemáte šicí stroj, můžete pomáhat starším lidem s nákupy potravin a léků, či venčením psů. Mnoho měst nabízí koordinaci takových služeb. Stejně tak univerzity se pustily do boje s nákazou a organizují dobrovolníky. Tady je naše místo, v prvních řadách pomáhat lidem, v solidaritě. Každý se může zapojit podle svých možností. Nebojte se nebezpečí, všechny zkušenosti se vám tisíckrát vrátí.

Boj totiž teprve začíná a my říkáme:

NE KORONAVIRU! NE NEZAMĚSTNANOSTI! NE ŠMELINĚ!


ASA

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .