header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Povolební dárek

"Mladý a dynamický" miliardář Písařík, který se pro finančnický magazín Forbes nechal slyšet, že "Zejména u mladé generace postrádám ochotu riskovat, překonávat překážky a být ochoten pracovat i více než na 100 procent.", odmítl financovat ztrátu Bohemia Energy, sbalil většinu svých 7 miliard korun vydělaných v lepších dobách a nechal po sobě milion odběratelů energií na "dodavatelích poslední instance" za daleko nepříznivějších podmínek. Zůstanou po něm věřitelé Bohemia Energy požadující nezaplacené pohledávky, které budou sanovány z peněz nás všech. A v propadlišti dějin skončí neskutečně pitomé reklamy dua Pavel Liška a Marek Daniel. Dá se tušit, že jeho jméno se objeví na nějakých seznamech "kreativního účetnictví", "odklánění" nebo "offshore kontraktů". Nebo taky ne, záleží, jestli se zveřejnění bude hodit US State Deparment nebo majiteli Open Society Foundation Sorosovi. My ostatní jsme dostali lekci kapitalismu a trhu. Kapitalista nechává svůj majeteček fungovat jen tehdy, když je dobrá doba a zisky tečou - pak láká na slevy a fixace. Když se situace otočí, "sbalí prachy a vypadne" do slunečnějších oblastí, jako třeba Bakala s OKD nebo Kožený s Harvardskými fondy. Nejde o důsledek chybného úsudku, nepříznivých okolností. Vždyť i za cenami povolenek stojí další mladý a predátorský, spekulativní kapitál. Je to "business as usual".

Pavel Hojda, stínový ministr průmyslu za KSČM, která v době své historické porážky má právě burcovat proti krizi a kapitálu, vydává bankrot Bohemia Energy za nepříjemnou shodu okolností, za otravnou přeháňku, která zkazí poklidný den. O tom se můžeme přesvědčit http://www.halonoviny.cz/articles/view/56008687

Krize rozhodně nekončí a toto je jen první větší z řady ošklivých jevů, co nás čekají a které se budou dotýkat každodenních životů. Poněkud zapadlo, že ve stejný den bylo oznámeno skokové zvýšení plynu a tepla pro běžné odběratele. Takový je tedy povolební dárek lidem této země, společně s rodící se vládou pevně navázanou na zájmy podobných lidí jako je miliardář Písařík.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .