Delegace navštíví vybombardovaná místa a použije detektorů měřících radiaci a dosimetrů se záměrem určit, zda zde byly použity zbraně s ochuzeným uranem. Delegace má rovněž v úmyslu přezkoumat použití klastrových bomb shazovaných od vyhlášení tzv. bezletové zóny a zjistit, kdo je za jejich užití zodpovědný, jelikož svrchovaná libyjská vláda nemohla používat letadel, jež jsou k jejich shazování nezbytná.
Tunisko-libyjská hranice
Tisíce černých Afričanů a Bangladéšanů jsou podél této hranice ponechány bez jakéhokoli zabezpečení. Tito mladí muži a mladé ženy ze zemí jako je Somálsko, Mali, Niger a Čad, mnoho s nich i s rodinami, strádají s malou nadějí návratu buď do Libye nebo do svých domovských zemí - stali se tzv. vedlejší škodou (v americkém imperialistickém newspeaku "collateral damage") pokusu o převrat libyjských povstalců podporovaných ze strany NATO, který nebyl úspěšný. Mnoho charitativních a jiných mezinárodních organizací se pokouší pomoci, ale jsou schopny poskytnout jen malou pomoc. Nedostává se potravin, přístřeší či vody.
Pracující z Libye před bombardováním NATO nikdy odejít nechtěli. Měli zde zázemí, práci a sociální zabezpečení. Mainstreamová média ukazují prstem na plukovníka Kaddáfího a označují ho za zodpovědného za tuto vedlejší škodu (collateral damage) navzdory skutečnosti, že před začátkem bombardování NATO, které ničí libyjskou ekonomiku a pracovní možnosti, k žádnému útěku Libyjců a hostujících pracovníků nedocházelo.
Zveřejněno 15. května 2011
© Komunistický svaz mládeže
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2024 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.