header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Velké politické shromáždění řeckých a tureckých komunistů na Lesbu: Socialismus je budoucnost!

Pod heslem "V Řecku a Turecku je nepřítel stejný: NATO - vlády - kapitalismus! Socialismus je budoucnost!" se stovky komunistů z obou zemí zúčastnily velkého shromáždění, které se konalo v sobotu 10. července v Mytiléně na ostrově Lesbos-

Shromáždění bylo uspořádáno v rámci 30. antiimperialistického kempu Komunistické mládeže Řecka (KNE).

"Skutečným nepřítelem nejsou sousední národy, ale kapitalismus, jeho monopoly a jejich imperialistické aliance," zdůraznil Dimitris Koutsoumbas, generální tajemník ÚV Komunistické strany Řecka (KKE), během svého pozdravného projevu na náměstí Sapfó v Mytiléně.

Generální tajemník Komunistické strany Turecka (TKP) Kemal Okuyan za svou stranu prohlásil, že "komunisté Řecka a Turecka nabírají vzájemnou sílu a zvítězí", a dodal: "Určitě zvítězíme. Ve dnech vítězství našeho rudého praporu bude naše mládež tančit zeybek a sirtaki (turecký a řecký lidový tanec) a budeme tvůrci zcela nového života".

Akci zahájil Kostas Rigas, tajemník lesboského výboru KKE, který přivítal soudruhy z Turecka.

Hlavní projev přednesl tajemník KNE Nikos Abatielos. Na konci jeho projevu, zatímco z reproduktorů zněla "Internacionála", bylo zapáleno 30 pochodní symbolizujících číslo antiimperialistických táborů KNE.

Jak uvádí portál 902, zvláštním momentem politické akce bylo, když generální tajemník KKE Dimitris Koutsoumbas obdržel "Cenu přátelství Mustafy Souphiho" od Komunistické strany Turecka (TKP). Kemal Okuyan z TKP také Koutsoumbasovi daroval portrét Nikose Zachariadise, historického vůdce KKE z první poloviny 20. století, který namaloval turecký komunistický umělec Irfan Ertel.

Zdroj: in defense of communism, překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .