header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Stanovisko KSM k podání trestního oznámení na KSM senátory Mejstříkem a Štětinou

Stanovisko KSM k podání trestního oznámení na KSM senátory Martinem Mejstříkem (Cesta změny) a Jaromírem Štětinou (Strana zelených)

Komunistický svaz mládeže (KSM) ostře protestuje proti podání trestního oznámení na KSM senátory Martinem Mejstříkem (Cesta změny) a Jaromírem Štětinou (Strana zelených). KSM považuje toto trestní oznámení za součást současné demagogické antikomunistické kampaně a další z mnoha pokusů o plíživou fašizaci české společnosti.

Iniciátoři trestního oznámení výzvy tvrdí, že KSM a jeho časopis Mladá Pravda hlásá třídní zášť, třídní boj, že volá po svržení demokratického režimu. Třídní boj (konflikt mezi velkými skupinami obyvatel, které mají rozdílný vztah k výrobním prostředkům) v rámci současné společnosti existuje nezávisle na komunistech a komunisté pouze chtějí vytvořením kvalitativně vyšší, spravedlivější, efektivnější, formy společnosti – komunismu - třídní boj odstranit.

KSM dále upozorňuje, že je řádně registrovaným občanským sdružením fungujícím plně v rámci Ústavy ČR a stávajících zákonů, podobně i Mladá Pravda, časopis KSM, je oficiálně registrovaný měsíčník.

KSM vyzývá všechny demokratické síly k tomu, aby se tomuto útoku na komunistické hnutí a levici jako celek postavily. Nedopusťme oklešťování našich demokratických politických práv!

 

V Praze dne 6. 4. 2005, předsednictvo ÚR KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .