header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Stanovisko KSM ke vstupu ČR do NATO, 1999

NATO je vojenský pakt určený k prosazování mocenské hegemonie USA. Připravuje se na válku o suroviny, zejména o ropu. Z toho důvodu jsou oblasti strategického zájmu NATO Střední Východ a naleziště v Rusku. NATO nehájí zájmy lidí, není zárukou lidských práv, svobod ani pro vlastní členy, svou politiku provádí v rozporu s Chartou OSN. Jako prostředek svého působení si legalizovalo terorismus, vraždy, invaze, puče, embarga a cenzuru.
Rozšiřování NATO zapadá do zmíněných strategických cílů paktu. Znamená vytváření nových dělících čar v Evropě, zvýšení bezpečnostního rizika, znamená např. i povinnost vyhovět žádosti o umístění jaderných zbraní a vojáků NATO na našem území v případě konfliktu. Česká republika se tímto aktem stává frontovou zemí, čeští občané budou umírat za cizí zájmy, militarizace bude probíhat na úkor investic do vzdělání, bydlení, životní úrovně.
Z uvedených důvodů (které lze snadno podložit dalšími fakty) Komunistický svaz mládeže považuje NATO za zločineckou organizaci a jako ke zločinecké organizaci se k NATO také bude chovat.
Komunistický svaz mládeže je pro mírovou Evropu, pro Evropu bez paktů, pro systém kolektivní bezpečnosti, pro systém pevně spojený s OSN, kde budou mít všichni členové rovná práva - pro kolektivní bezpečnost v rámci OBSE. Podporuje myšlenky odzbrojování, likvidace zbraní hromadného ničení (včetně jaderných), bezjaderná pásma.
Komunistický svaz mládeže si je dále vědom, že mírový, odzbrojovací proces je v přímém rozporu se samou podstatou kapitalismu, který profituje z militarizace, snah o imperialistickou nadvládu a vykořisťování (nejen zemí třetího světa). KSM si je vědom, že úplného míru, světa bez válečné hrozby, lze dosáhnout pouze v socialistické společnosti. Proto i veškeré aktivity KSM v boji za mír budou směřovat jak proti NATO, tak proti všem silám, které NATO ztělesňuje.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .