header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Deklarace komunistickým a dalším pokrokovým, demokratickým a antiimperialistickým silám mládeže svět

Deklarace mimořádného legalizačního sjezdu KSM ke komunistickým a dalším pokrokovým, demokratickým a antiimperialistickým silám mládeže ve světě : Komunistický svaz mládeže (KSM) na svém mimořádném legalizačním sjezdu, konaném 13. března 2010 v Praze s velikými díky oceňuje solidární pomoc a podporu bratrských komunistických organizací mládeže a celého pokrokového, demokratického a pokrokového hnutí mládeže ve světě, které se mu dostalo.

KSM ve chvíli, kdy v roce 2005 poprvé avizovalo Ministerstvo vnitra ČR své snahy o ilegalizaci KSM, ihned informoval své partnerské organizace v zahraničí se žádostí o solidaritu. Ohlas, se kterým se tato výzva setkala, předčil všechna očekávání. Zahraniční soudruzi a přátelé KSM začali okamžitě ve svých zemích organizovat mohutnou solidární kampaň. Ta se ještě více zintensivnila poté, co v roce 2006 Ministerstvo vnitra ČR  skutečně přistoupilo k oficiálnímu rozpuštění KSM, i poté, co byl v roce 2008 tento akt také soudně potvrzen a nabyl platnosti.

Komunistické a další pokrokové, demokratické a antiimperialistické organizace mládeže ve svých zemích proti perzekuci KSM a antikomunismu v České republice organizovaly informační kampaně, pořádaly mítinky a protestní demonstrace, zasílaly nesouhlasné rezoluce, protestovaly před ambasádami České republiky, konfrontovaly nejvyšší představitele českého státu na jejich zahraničních cestách. Velkou roli při organizování této mezinárodní kampaně hrála Světová federace demokratické mládeže.

KSM je přesvědčen, že mezinárodní solidární kampaň organizovaná po celém světě přispěla rozhodnou měrou k legalizaci KSM a k významné porážce antikomunismu v České republice. KSM srdečně děkuje všem svým soudruhům a přátelům v zahraničí, kteří stáli a stojí na jeho straně.

 

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .