header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

A boj pokračuje! I po 20-ti letech mládež bojuje za socialismus!

Závěrečný dokument setkání komsomolských organizací bývalých socialistických zemí v Kyjevě 18 - 19. 2. 2012

 

 

 

 

 

 

My, mladí komunisté z bývalých socialistických zemí, se scházíme v Kyjevě na setkání pod heslem: "A boj pokračuje! I po 20-ti letech mládež bojuje za socialismus!", a přijímáme rezoluci o spolupráci.

Po 20-ti letech období vlády kapitalismu vzniká nutnost sjednotit síly mládeže těch národů, které spojuje historická zkušenost budování socialismu. Před 20-ti lety naše národy ztratily jistoty zítřejšího dne, důstojný život, budoucnost. To vše vzal lidem kapitalismus.

S novým návratem kapitalistické krize se ukazuje jeho charakter, zhoubný pro lidstvo. V době krize se snaží kapitalismus posílit svou kymácející se pozici, přenést všechny své útrapy na bedra pracujících, řešit své problémy na účet rozpoutávání nových válek. Používá rovněž různé způsoby propagandy, posilování reakce, represe a cenzuru. Hlavním terčem buržoazní propagandy je mládež - sociálně nejohroženější část společnosti. Mládež, která nemá osobní zkušenost se životem v socialismu, je nejvíce bezbranná proti této propagandě.

Nastala doba sjednocení, abychom společně vzdorovali a svrhli kapitalistické barbarství. K tomuto cíli můžeme úspěšně využít i naší společné socialistické minulosti. My jsme tuto minulost nezažili, ale socialismem nahromaděná neocenitelná zkušenost nás obklopuje v kultuře, umění, ve všem, co vidíme kolem sebe. Historie budování socialismu nám dává do rukou nejsilnější zbraň - pravdu, před kterou se rozsypávají v prach všechny koncepce buržoazních propagandistů. Mnozí takzvaní levičáci či pseudokomunisté, kteří se pokouší spekulovat o historické zkušenosti, ve skutečnosti pomáhají buržoazii.

Mladí komunisté, kteří se setkali v Kyjevě, projednali otázky ideologického boje s antikomunistickými otřepanými frázemi, použití výdobytků socialismu pro propagandu a vyměnili si zkušenosti s organizovaným odporem.

Imperialisté, utlačující lidové hnutí, již dávno postupují společnými silami. Mají vzájemnou solidaritu. Příkladem může být nedávná střelba do stávkujících dělníků v Západním Kazachstánu, kdy různí přisluhovači buržoazie, včetně takzvaných levičáků, všemožně podporovali tuto krvavou odplatu. Komunistické hnutí bývalých socialistických zemí stále pracuje rozdrobeně. Tento stav není možné déle trpět. Nestačí nám živelný třídní boj, my musíme formovat jeho organizovanost. Musíme ukazovat mládeži absurdnosti současné doby, ozbrojit ji průraznou teorií pro praktický boj. Máme povinnost k budoucnosti našich národů semknout síly v pěst.

Pozvali jsme revoluční komsomolské organizace ke společné praktické činnosti. Náš boj je neoddělitelnou součástí antiimperialistického boje, který vede po celém světě Světová federace demokratické mládeže. Nechceme a nebudeme se omezovat deklaracemi, to je jen náš první krok ve společné práci. Dále povedeme společně boj proti imperialismu. A v této solidaritě je záruka našeho vítězství!

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .