header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Společné prohlášení komunistických organizací mládeže o nezaměstnanosti a zaměstnávání mládeže

"Nestaneme se otroky 21. století. Bojujeme za trvalá a stabilní místa s plným právním zajištěním."

Mladí nezaměstnaní, mladí pracujících v programech zaměstnanosti EU;

Jen v roce 2012 zorganizovala EU o nezaměstnanosti 5 konferencí. Avšak namísto snížení nezaměstnanosti došlo k jejímu ohromnému nárůstu: 26 milonů lidí nezaměstnaných, 120 milionů žije v tuto chvíli pod hranicí chudoby. Nezaměstnanost mladých mezi 18 a 30 lety přesahuje v některých zemích 50% a v EU dosahuje 25%!

Různé "programy zaměstnanosti" uplatňované EU a kapitalistickými vládami vůči mládeži jsou výsměchem: místo právně zajištěné práce nabízejí nedostatečně placené "příležitosti" na několik měsíců a jen pro některé. Přeměnili nás z "pracujících" na "osoby na dávkách", mluví o "zárukách pro mládež", které ve skutečnosti zaručují zisky kapitálu zajišťováním bezplatné pracovní síly pro zaměstnavatele bez práv pro pracující. Namísto opatření na ochranu nezaměstnaných, předvádějí ekonomické výhody pro šéfy. Tyto programy jsou záminkou ke zrušení i těch práv, jež dosud existují.

"Svoboda pohybu" v rámci EU se ukázala být svobodou podnikatelů vykořisťovat nás kdekoliv a jakýmikoliv prostředky. Nedávná zkušenost tisíců mladých imigrantů v Evropě ukazuje,  že pro děti z dělnické třídy a chudých vrstev je všude osud tentýž: práce bez právního zajištění, platy, které nepokryjí základní potřeby, zesílení vykořisťování všemi možnými způsoby (záruky pro mládež, minizaměstnání, smlouvy na 0 hodin...).

Obrovská nezaměstnanost zvýrazňuje slepou uličku systému kapitalistického vykořisťování. Nezaměstnanost je v genech systému, kapitalisté jejím prostřednictvím dále vymačkávají zisky.

Mladí pracující v evropských programech zaměstnanosti: organizujte se v odborech! Posilujte třídní orientaci boje! Požadujte svá práva na stabilní právy zajištěnou práci, na důstojnou mzdu!

Mladí nezaměstnaní: Nevzdávejte se! Organizujte se ve výborech, požadujte stabilní právně zajištěnou práci! Požadujte svá práva na sociální zabezpečení a zdravotnictví, na zvýšení dávek v nezaměstnanosti!

Spojte se s mladými komunisty v masovém boji na obranu a rozšíření našich práv, v boji za úplné překonání systému vykořisťování, který rodí nezaměstnanost, za společnost, kde pracující a lid uchopí do vlastních rukou moc a bohatství, které vytvářejí. Jen v takové společnosti bude zaručená právně zajištěná práce pro každého, protože všichni pracující budou vyrábět pro své vlastní potřeby a nikoliv pro zisky kapitalistů.


Komunistická mládež Rakouska - KJÖ
COMAC Belgie
EDON Kypr
Komunistický svaz mládeže, Česká republika - KSM
Hnutí mladých komunistů Francie - MJCF
Socialistická německá dělnická mládež- SDAJ
Komunistická mládež Řecka - KNE
Levicová fronta Maďarska
Fronta komunistické mládeže Itálie - FGC
Revoluční komunistický svaz mládeže bolševiků Ruska - RKSMb
Kolektivy mladých komunistů Španělska - CJC
Svaz komunistické mládeže Španělska - UJCE
Svaz komunistické mládeže Jugoslávie - SKOJ
Mládež Turecké komunistické strany - YTKP
Komunistická mládež Švédska - SKU

 

Závěrečné prohlášení 10. setkání evropských komunistických organizací mládeže

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .