header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Žádost předsedovi ÚV KSČM a europoslancům za KSČM o účinnou pomoc ukrajinským komunistům

Předsednictvo Ústřední rady KSM dnes poslalo předsedovi ÚV KSČM V. Filipovi a poslancům zvoleným do Evropského parlamentu za KSČM V. Flasarové, M. Ransdorfovi, J. Maštálkovi a J. Kohlíčkovi žádost ukrajinských komunistů o pomoc a podporu. 

 

Vážená soudružko, vážený soudruhu, 

v mimořádně vážné situaci se na vedení Komunistického svazu mládeže (KSM) obrátili představitelé naší sesterské organizace Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny (LKSMU) s prosbou o tlumočení žádosti vedení KSČM a jejím zastupitelům v Evropském parlamentu o podporu a pomoc Komunistické straně Ukrajiny (KPU) a Leninskému komunistickému svazu mládeže Ukrajiny, jež zažívají perzekuci ze strany kyjevských vládních a fašistických sil. 

Po převratu provedeném s podporou a ingerencí EU došlo k útokům na sídla zmíněných komunistických organizací včetně vypálení budovy ÚV Komunistické strany Ukrajiny a k pokusu o atentát na jejího předsedu Petra Simoněnka. Na půdě parlamentu byl nastolen návrh na zákaz parlamentní skupiny KPU a v současnosti bezprostředně hrozí nejen zákaz KPU a LKSMU jako organizací, ale i šíření komunistického myšlení a programu. Představitelé komunistických organizací jsou terčem fyzických útoků, jsou podrobováni výslechům na prokuratuře a Službě bezpečnosti Ukrajiny, to jest tajné policii. Hrozí jim nebezpečí smrti.

Žádost ukrajinských komunistů touto cestou předáváme. Jsme přesvědčeni, že je čestnou povinností KSČM, jež se sama v minulosti, když byla nastolována hrozba ilegalizace KSČM, obracela s žádostí o podporu na své zahraniční partnery, poskytnout ukrajinským komunistům, čelícím podmínkám nesrovnatelně těžším, pomoc a podporu v mnohem širším rozsahu a podobě než je nabídka spolupráce českých právníků, vyjádřená ze strany KSČM při návštěvě předsedy ÚV KPU Petra Simoněnka v Praze dne 22. 5. 2014.

Se soudružským pozdravem

Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže

22. 5. 2014

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .