header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

KSM odsuzuje krvavý útok na členy a budovu KS Turecka

Komunistický svaz mládeže odsuzuje krvavý útok na budovu Komunistické strany Turecka (TKP) skupinou útočníků, který se udál v pátek 9. června v Istanbulu. Turecká komunistická strana a její členové desítky let důsledně bojují za sociální a politická práva svého lidu bez ohledu národnost a vyznání, proti imperialismu, domácím kapitalistům i reakčním silám politického islámu. Nyní bylo sídlo napadeno skupinou, která se od KS Turecka odpadla a říká si Lidová komunistická strana Turecka (HTKP), za pomocí kamenů, mačet a sekáčků na maso, což jsou zbraně, které používají reakcionáři, kteří v Turecku a jinde útočí proti sekularismu.

Po útoku zůstalo několik členů vážně zraněno, muselo být operováno, a jeden zřejmě ztratí svou ruku. Jsme znechuceni tímto útokem a konstatujeme, že byl zcela v prospěch reakce a antikomunismu v Turecku. Vyjadřujeme solidaritu s obránci budovy a oběťmi tohoto hnusného útoku a doufáme v jejich brzké uzdravení. Vyjadřujeme solidaritu s TKP v jejich další práci a boji ve prospěch turecké dělnické třídy a lidu.


Ústřední rada KSM 11. 6. 2017

Informace o útoku

Včera (v pátek 9. června) byl skupinou provokatérů nazvanou Lidová komunistická strana Turecka (HTKP) spáchán útok vůči Komunistické straně Turecka (TKP). Skupina kolem 60 provokatérů, které známe jmenovitě, napadla kameny a sekerami ve středu večer ústřední budovu TKP v Istanbulu. Nedokázali proniknout do budovy bráněné členy strany, kteří okamžitě zareagovali na útočníky. V důsledku rozhodné reakce našich členů byli provokatéři nuceni utéct.

Provokace začala ve chvíli, kdy členové TKP protestovali proti tzv. předsedovi HTKP, který byl představen na akci v Izmiru pořádané různými odbory, levicovými silami, sociálními demokraty a HTKP jako předseda TKP. Nesouhlas TKP proti tomuto smutnému podvodu nebyl v žádném případě vyjádřen násilně.

TKP již prohlásila, že nikdy nebude tolerovat jakýkoliv pokus o znejistění ohledně jména a funkcí ve straně, která byla po desítky let uznávaným praporem dělnické třídy. Protest v Izmiru byl politickým činem, který ukázal naše odhodlání v této zásadní věci.

Na druhou stranu TKP vždy reagovala a bude vždy reagovat na jakýkoli fyzický útok v revolučním duchu a na základě komunistické morálky. Nikdo by se neměl odvážit napadat kanceláře naší strany. Po útoku v Istanbulu členové TKP bránili svou stranu disciplinovaně a zasáhli proti přípravě na další podobný útok v Ankaře.

Čtyři naši soudruzi byli vážně zraněni a okamžitě převezeni na operaci, protože provokatéři používali při svém odporném útoku sekáčky na maso a mačety. Jeden z našich soudruhů ztratil ruku, když byl zmrzačen sekáčkem.

Všechny partnerské strany by měly vědět, že TKP je silná a zralá, a nikdy nedovolí, aby jakákoliv provokace ubrala energii pro každodenní politickou práci. Brzy vás budeme informovat s dalšími podrobnostmi. Děkujeme všem stranám, které poslaly zprávy, když byly informovány stranickým tiskem nebo jinými zdroji.


Kancelář mezinárodních vztahů TKP

(Překlad KSM)

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .