header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Prohlášení 13. sjezdu KSM k studentům a mládeži

Stává se už téměř pravidlem, že každých pár měsíců proběhne v naší zemi demonstrace proti prezidentovi nebo vládě. Demonstrací se hojně účastní mladí lidé a studenti. Jaká je však alternativa, kterou nám opozice nabízí? Hesla v ústech organizátorů a mediálních podporovatelů jako svoboda a demokracie jsou pouze iluzorní. Opravdu má hnědnoucí pravice zájem na osvobození běžných lidí, nebo se chce pouze vrátit ke korytu?

Demokracii je vláda lidu. V naší republice je ovšem demokracie vláda tzv. demokratů. Sametoví kontrarevolucionáři a klausovská buržoazie po převratu hluboce zapustili kořeny v našem státě, získali kapitál na úkor pracujících této země. Proto každou svou politickou porážku vidí jako ohrožení demokracie. Realita je ale taková, že jedno křídlo vystřídalo ve volbách jiné. Systém s oligarchy zůstává, pouze se střídají figurky na špičce.

 

V posledních volbách oslabený tzv. demokratický blok, jak se sám nazývá, se snaží využít jeden ze svých trumfů. Povolává do boje studentstvo. Smutné je, že v našich dějinách sehrávali studenti často výslovně protilidovou úlohu. Vzpomeňme na Vlajku za první Československé republiky. Buržoazie studenty a další části mládeže využívá jako štít proti nespokojeným chudým pracujícím a drobné buržoazii. Rozbíjí tak jednotu lidových vrstev.

Situace v naší zemi vypadá jako absurdní spektákl. Mladí lidé ochotně demonstrují za asociální protilidové elity. Mnoho z hrdinů mládeže podporuje školné, chtějí eskalaci napětí a válečného nebezpečí mezi Ruskou federací a Evropskou unií a NATO. Míra jejich nenávisti a opovrhování běžnými lidmi dosáhla obludných rozměrů. Těžko by člověk hledal větší protiklad pokroku a demokracie než je tzv. demokratický blok.

S vládou stran, které dnes tvoří tzv. demokratický blok, máme již rozsáhlé zkušenosti. Na rozdíl od té Babišovy lidi jen nerozdělovala. Důsledky vlády ODS a TOP 09 dopadaly shodně na většinu občanů. Také proti ní demonstrovalo přes sto tisíc občanů.

Na závěr musíme opět připomenout, že není principiální rozdíl mezi dnešní vládou a opozicí. Obě jednoznačně podporují západní struktury, obě stojí na straně Izraele, obě udržují systém vykořisťování člověka člověkem. Kauza Čapí hnízdo není jediná kauza obohacování kapitalistů z veřejných zdrojů v  republice. Můžeme se podívat na témata jako Promopro nebo OKD a mnoho těch, které se nedostaly na veřejnost. Ani v tomto si dnešní vláda a opozice nemají co vyčítat.

My, delegáti 13. sjezdu Komunistického svazu mládeže vyzýváme studenty, učně a žáky, celou mládež, aby se nestaly pouze nástrojem v rukou jedné části vládnoucí třídy a jejích imperiálních spojenců proti druhé části. Jasně se vymezujeme proti oligarchickému hnutí ANO a jsme kritičtí k prezidentovi Zemanovi. Přesto jednoznačně odsuzujeme snahy pravice a části buržoazie vyvolat v česku obdobu ukrajinského majdanu - který zde přinesl vzestup fašismu k moci a občanskou válku proti vlastnímu obyvatelstvu.

Ani jedna z těchto stran pro nás nepředstavuje skutečnou alternativu. Obě patří k vládnoucí třídě a obě prosazují stejnou protilidovou politiku. Vítězství nebo jakékoli posílení tzv. Demokratického bloku nic dobrého lidovým vrstvám a studentům nepřinese.

Proto apelujeme - Studenti! Pracující! Organizujme se! Pouze organizovaný lid může poznat své skutečné zájmy a nebýt pouhým pěšákem bojujícím za práva mocnějších, za práva buržoazie!

Bojujme za svá skutečná práva! Nepodporujme naše nepřátele! Bojujme proti kapitalistickému vykořisťování a útlaku!

Bojujme za socialismus a komunismus!

13. sjezd Komunistického svazu mládeže, z.s.
16. prosince 2018 v Praze

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .