header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Světová federace demokratické mládeže: Ne převratu v Bolívii

Dnes jsme byli svědky státního převratu proti legitimně ustavené a zvolené vládě Mnohonárodnostního státu Bolívie. Ti, kdo uskutečnili krajně pravicový převrat, vojenské a policejní síly a OAS (Organizace amerických států), podněcovali politickou a demokratickou destabilizaci, která dnes bolivijský lid uvrhla do krveprolití.

 

Vyzýváme k akcím odmítajícím státní převrat. Jsme solidární s prezidentem Evo Moralesem, odmítáme jeho pronásledování a vyzýváme mezinárodní společenství, aby zajistilo zachování jeho života. Kromě toho vyjadřujeme svou solidaritu s lidem země, kteří nyní čelí zasahování imperialistů do jejich vlastní země, čímž jsou vytvářeny nebezpečné podmínky pro jejich budoucnost.

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) důrazně odsuzuje státní převrat a vyzývá světové demokratické síly, aby byly solidární s pracujícími, Ajmary a Kečuy, kteří čelí a odolávají těm nejtvrdším útokům v boji za demokracii, mír a sebeurčení národů.

WFDY vyzývá k solidaritě s bolivijským obyvatelstvem, kdekoli je to možné, s mobilizací před ambasádami v úterý 12. listopadu. S heslem #PazYDemocraciaParaElPuebloBoliviano, "Mír a demokracii pro bolivijský lid" odmítáme tento převrat.

11.11.2019

Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .