header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Kapela "Nucleo Terco"

Existuje řada komunistických kapel různých žánrů, jejichž produkce se v České republice nemůže objevit v buržoazních médiích. Rádi bychom vám proto představili některé z nich. Jednou z takových kapel je Nucleo Terco.

Leningrad Rockers

Horda Roja

 

Nucleo Terco je španělská kapela hudebního stylu Oi!, speciálně hnutí spadající pod redskin Oi! ve španělsky mluvících zemích, které se nazývá "Proletářský rock". Témata jejich písní jsou silně ovlivněna komunismem, Sovětským svazem a jeho armádou, zejména vítězstvím nad nacisty ve druhé světové válce.  

Jejich první album vyšlo v roce 2002 a jmenuje se "Directo desde La Lavandería", druhé album bylo také vydáno v roce 2002 pod názvem "Stalingrad 1943", pak přišlo album "Abriendo Fuego", zveřejněné v říjnu 2003. V březnu 2008 vzniklo čtvrté album kapely s názvem "La Comisión de la Estaca". Na konci roku 2012 vydali dvě nové skladby, které budou součástí nového alba, jehož název nebyl dosud zveřejněn. Jsou to "Comité de sangre de Vallekas" a "Leningrad rockers".

V poslední době se na webových stránkách spjatých s kapelou Nucleo Terco objevuje i podpora aktuálního boje s fašismem na Ukrajině. Necháme se překvapit, zda to do budoucna pronikne i do tvorby této kapely.

Diskografie:

Directo desde la lavandería (2002)

Stalingrado 1943 (2002)

Abriendo fuego (2003)

La comisión de la estaca (2008)

Canciones de guerra

Dia de la victoria

Octubre

Tres mujeres

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .