header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

KSM zákon neporušuje!

Chodí nám solidární dopisy, protesty ambasádám, ministerstvu, dochází k protestům před ambasádami ČR, jako na fotografii v Turecku... A chodí i podpůrné dopisy: "V posledních dnech u nás došlo opět k stupňování antikomunistické kampaně.."

V posledních dnech u nás došlo opět k stupňování antikomunistické kampaně. S rostoucími preferencemi roste i strach z komunistických myšlenek, a tak je třeba zastrašovat voliče. Hodí se cokoliv. Tentokrát si vzali na mušku Komunistický svaz mládeže. A ne jen tak někdo, ale přímo ministerstvo vnitra. Ve své výzvě adresované KSM, upozorňuje MV, že „podle zákona nejsou dovolena sdružení, jejichž cílem je popírat nebo omezovat osobní, politická nebo jiná práva občanů pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání a jiné postavení, rozněcovat nenávist a nesnášenlivost z těchto důvodů, podporovat násilí anebo jinak porušovat ústavu a zákony…“. Činnost KSM znám, myslím, dost dobře. Jeho členové se zastávali práv učňů, práv studentů, kdy rozjeli kampaň proti školnému na vysokých školách, kampaň proti zdražování kolejí a menz. Postavili se do čela akcí proti zdražování městské hromadné dopravy, ať už to bylo v Praze nebo v Brně, postavili se za práva občanů, kdy sbírali podpisy proti sociálním škrtům a proti zdražování, podporovali demonstrace proti zvyšování nájmů, organizovali protiválečné akce a demonstrace za mír na celém světě. Jestli tohle je činnost, kvůli které by měl být Komunistický svaz mládeže zakázán, tak v tom případě mě ministerstvo vnitra jedině upevnilo v názoru, že žijeme v protiprávním státě, který je na hony vzdálen jakékoli demokracii. Proč nejsou stíhány neonacistické organizace? Proč nejsou stíháni skuteční viníci, kteří porušují zákon, jenž ministerstvo vnitra zmiňuje? Pokud například uvádí omezování práv občanů pro jejich politické smýšlení, měli by být stíháni ti, kteří podnítili propuštění velkého počtu pedagogů z vysokých škol po listopadu 1989 právě z těchto důvodů. Měli by být stíháni ti, kteří propouští odboráře, kteří se ozvou proti porušování zákoníku práce a dalších práv zaměstnanců. Pokud ministerstvo vnitra dále zmiňuje nepřípustnost rozněcování nenávisti a nesnášenlivosti z výše uvedených důvodů, velmi mě překvapuje a znepokojuje, že je možno beztrestně veřejně šířit nenávist vůči skupině obyvatel, tak, jak to předvádějí Mejstřík, Štětina či Kalousek. Že jejich návrhy a výzva „Zrušme komunisty“ nevzrušuje ministerstvo vnitra, aby vůči jeho signatářům zasáhlo.

A konečně: ministerstvo vnitra vyčítá KSM, že vychází z děl Marxe, Engelse a Lenina. Já tuto skutečnost naopak považuji za správnou. Jedná se o velké osobnosti, jejichž dílo patří mezi světově uznávané.

Proto nenechme se zastrašovat antikomunistickými výpady v našem státě a postavme se na obranu Komunistického svazu mládeže.

 

Marta Semelová, Praha, 7.12.2005

{moscomment}

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .