header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Zrušení KSČM - špatný vtip

V Senátu byla navržena novela trestního zákona, která pochází z pera starých známých pánů senátorů Mejstříka + Štětináče, kteří se v tomto spojili s ODS. Tento návrh prosazuje, aby veškerá propagace komunismu jako takového byla postihována.

To znamená, že pokud bude tento návrh schválen, tak nikdo nebude moci nosit s sebou ani na sobě materiály, označené symboly a názvy komunismu.
Porušením tohoto, možná budoucího, zákona by byl občan stejně stíhán, jako ten, který by podporoval nacismus. Je třeba připomenout, KSČM je třetí nejsilnější politickou stranou v ČR a podporuje ji každý desátý člověk v této zemi. Tento návrh je podaný kvůli špatné nálepce, kterou si komunismus nese z bývalého režimu, jenže KSČM a KSM jsou novými organizacemi, takže nechápu, proč by za tyto činy měli doplácet jiní komunisté, než funkcionáři bývalého režimu.

Zamysleme se ale nad podstatou záměru ODS a KDU – ČSL, které tento návrh schválily. Jak už jsem se jednou zmínil, KSČM je silnou stranou a její preference stoupají, takže se ODS bojí, že by komunisté byli ve volebním období silnější a tudíž by měli moc zadržovat nesmyslné návrhy Modré šance, které přivedou ČR jen do záhuby. Také jsou pro ODS velice nebezpečné naše názory, které je právem poškozují, takže nás tímhle zákonem vlastně nadobro umlčí. V každém demokratickém státě má ale občan na svůj svobodný názor právo a my ho nebudeme moct nijak sdělit, kdyby z něj udělali komunistickou propagandu. Jít proti KSČM znamená utlačovat 1 000 000 lidí, kteří s její politikou souhlasí. A to není v pořádku a rozhodně není v souladu s demokratickými principy.

Také bych chtěl připomenout, že oproti KSČM, která má tzv. špatnou ideologii, jsou v ČR organizace, které mají za cíl přímo poškozovat ČR a to jakýmikoliv způsoby a prostředky, takže pokud se mají zakazovat komunisté, tak ať se zruší tyto pochybné skupiny jako skinheads, hooligans,…

Martin Jurka, KSM pro Brno

z časopisu Revoluce pro dnešek

{moscomment}

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .