Přečetli jsme si článek "Mladí komunisté: Pro nás české zákony neplatí, my chceme jen socialismus" , který měl vzniknout na základě našich odpovědí na Vaše otázky.
Zjistili jsme závažné nedostatky v rozporu s tím, co považujeme za základy novinářské objektivity. Váš článek je koncipován tak, aby ukázal Vámi předem určený odsudek KSM.
Už jen nadpis článku je zavádějící a přehnaný. Na základě naší kritiky zákona č.198/1993 Sb. a dalších zákonů, které mají za cíl ochraňovat kapitalistické vykořisťování a potlačovat opozici nelze jednoduše tvrdit, že "pro nás české zákony neplatí". Podobně není v naší odpovědi nic o levicovosti nebo nelevicovosti KSČM a podnadpis "KSČM je málo levicová" je tedy mírně řečeno neodůvodněný a rozhodně nevystihuje dostatečně celkový postoj KSM ke KSČM. Přitom jasná ilustrace rozdílu v přístupu představitelů KSČM a KSM k otázce války NATO, USA a EU proti Libyi a rozvrácení tohoto státu, vůbec není uvedena.
Jak je patrné na odpovědích, které uvádíme níže, za účelem prokázání svých představ o KSM účelově vybíráte z textu jednotlivé věty, řadíte je libovolným způsobem, vypouštíte z nich části a spojujete věty, aniž by to v textu citace bylo vůbec patrné (například třemi tečkami v místech výpustek) - jak je běžné v novinářské a vůbec literární praxi.
Vaše zkratkovité spojení v závěru článku KSM se zatýkáním údajných osnovatelů útoku na vojenský transport NATO je mírně řečeno urážlivé a jde vstříc snaze o kriminalizaci komunistického hnutí a všech opozičních aktivistů v ČR.
Na základě této zkušenosti s překrucováním našich odpovědí na vaše další otázky nebudeme odpovídat. Žádáme o publikování omluvy nebo opravy článku.
K první otázce o spokojenosti se současnou politikou KSČM:
KSČM je parlamentní politická strana, která má v tuto chvíli programově nejblíže ke KSM, ale obě organizace mají vzájemně na sobě nezávislé vedení. Právní forma zapsaného spolku a právní forma strany dávají každé z organizací jiné možnosti, takže není důvod obě organizace slučovat.
V minulosti jsme ale otevřeně kritizovali postup představitelů KSČM v různých otázkách, kde hodnotíme, že neplní dostatečně úlohu komunistické strany za podmínek současného kapitalismu a nebezpečí válek. Například jsme veřejně kritizovali hlasování poslanců Evropského parlamentu za KSČM v otázce tzv. bezletové zóny nad Libyí, což bylo předehrou vyhlášení války Libyi a rozvrácení státu. Prohlášení KSM z té doby najdete zde.
K druhé otázce ("...jaký je Váš názor na to, že členové vašeho uskupení (případně sympatizanti) svým jednání poručují zákony o protiprávnosti komunistického režimu, které v platnost vstoupily v roce 1993?"):
Každý režim kriminalizuje hnutí, která usilují o jiné uspořádání společnosti. Česká republika lobuje za bezpočet hnutí ve světě, která jsou ve svých zemích protiprávní, přitom sama nejedná jinak. My se necítíme být vinní za to, že neuznáváme režim založený na vykořisťování, rozkrádání a lhaní.
Vámi zmíněný zákon je klasickým případem snahy o účelovou politickou kriminalizaci minulosti naší vlasti, která nemá nic společného s vědeckým historickým hodnocením. Je pouze vyjádřením tehdejší politické většiny, stejně jako tomu bylo kupříkladu v nacistickém Německu při přijetí tzv. norimberských zákonů. Podobné projevy chápeme jako slabost současné vládnoucí třídy v naší zemi, která si myslí, že hodnocení a výklad historie může nadekretovat zákonem. To je nejen nemožné, ale navíc směšné.
Mocenské složky České republiky se tímto zákonem (č. 198/1993 Sb.) chovají přesně podle pořekadla "zloděj křičí, chyťte zloděje". Mimochodem podle české ústavy je kapitalistický režim už ze své podstaty protiprávní, což je zločin podstatně monstrosnější, než opozice KSM. Současná legislativa si doslova vybírá, čím se zabývat bude a čím ne. Většinou se upíná na zástupné problémy a skutečnou kriminalitu ponechává stranou. Historicky byla kriminalizace komunistického hnutí vždy prvním krokem k fašizaci společnosti.
© Komunistický svaz mládeže
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2024 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.