Nebylo žádným tajemstvím, že hlavním Hitlerovým bankéřem byla Deutsche bank, která financovala i značnou část výstavby koncentračního tábora Osvětim (mezi dalšími podniky to byla např. společnost I.G.Farben, nuceně nasazených za nacismu využívaly i např. Siemens, Volkswagen, Daimler-Chrysler). Zisky, kteří za nacismu tito špičkoví bankéři a podnikatelé dosáhli, objasňují, proč chtějí dnešní obhájci kapitalismu zamlčet, že fašismus má třídní základ, že je to forma kapitalismu.
Dnešní obhájci kapitalismu vysvětlují fašismus jako úchylku, nevysvětlitelný výbuch rasismu, překvapivý převrat.
Ve skutečnosti je však fašismus, stejně jako kapitalistická demokracie třídní diktaturou. Malá vrstva bohatých vládne nad početně velkou vrstvou pracujících, která vytváří veškeré bohatství společnosti.
Začátkem 30.let byl německý kapitalismus, stejně jako americký, v hluboké ekonomické krizi. Silné dělnické hnutí, které si tvrdě vybojovalo některá demokratická práva, bylo v Německu silné a laděné revolučně. Aby této "hrozbě" bankéři a průmyslníci čelili, financovali Hitlerův nástup k moci.
Navzdory protikapitalistické demagogii a propagandě, antisemitismu, bylo smyslem fašismu likvidace dělnického hnutí.
Přitom u moci zůstala stejná třída jako za buržoazního německého státu. Nacisté zbavili bohatství jen poměrně malý počet židovských finančníků.
Zásahy fašistů do ekonomiky směřovaly k zrychlení válečné výroby, což při daňových úlevách vládnoucí třídě znamenalo obrovské výdělky právě pro kapitalisty (Jelikož vlastníky velkopodniků byly i angličtí a američtí podnikatelé, plynuly zisky i tam). Kapitalisté se dobrovolně rozhodli podporovat Hitlera a velmi na tom vydělávali, to je neoddiskutovatelný fakt.
Stejná třída, která byla u moci v nacistickém Německu, je u moci i dnes. Mnoho bývalých nacistických úředníků si udrželo po válce své posty, němečtí kapitalisté zůstali u moci, neprošli denacifikací. Ve službách poválečného kapitalismu skončili takoví nacističtí zločinci jako např. Gehlen, Heusinger a řada dalších...
Fašismus byla a je reakční forma kapitalismu, namířená proti pracujícím, proti socialismu, proti pokroku. Nacistického Německa se pokusili využít západní země proti prvnímu socialistickému státu-SSSR, fašistické režimy byly zaváděny k potlačování hnutí pracujících např. v Portugalsku, Řecku, v době, kdy tyto státy byly členy prý "demokratického" vojenského paktu NATO. Fašistických sil se opět začíná využívat proti bouřícímu se lidu.
Západní propaganda chtěla v 50.letech zabít dvě mouchy jednou ranou- začala házet do jednoho pytle "komunismus" a fašismus, čímž se chtěla postavit do role ochránce "demokracie" před zlem- fašismem i komunismem. Tato propaganda trvá dodnes. Naším úkolem je odhalovat skutečný charakter fašismu jako reakční formy kapitalismu.
L. Feinberg
{moscomment}
© Komunistický svaz mládeže
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2024 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.