header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

V Brně se uskutečnil 12. sjezd Komunistického svazu mládeže

V sobotu 3. prosince se v moravské metropoli uskutečnil 12. sjezd Komunistického svazu mládeže, z.s. (KSM). Po dvou letech se tak uskutečnilo zasedání nejvyššího orgánu komunistické mládeže, na kterém mladí komunisté zhodnotili svou dosavadní práci a její budoucí rozvoj.

 

Za jednu ze svých priorit pro práci v následujícím období stanovili mladí komunisté úsilí o vystoupení České republiky ze Severoatlantického paktu NATO. V dokumentu, který byl k této otázce na sjezdu komunistické mládeže přijat, se mimo jiné konstatuje: "KSM jako aktivní součást antiimperialistického hnutí bojuje proti politice imperialistických agresí, okupací, vraždění a vykořisťování páchané zejména Spojenými státy americkými, Evropskou unií a jí vedoucími státy. I z těchto důvodů vede zápas za vystoupení České republiky z krvavého Severoatlantického paktu NATO."

V příštím roce se komunistická mládež hodlá věnovat i 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce a zdůrazňovat aktuální odkaz této mimořádné historické události. 12. sjezd mladých komunistů v této souvislosti schválil výzvu, ve které se kromě jiného konstatuje: "Uctěme odkaz Velké říjnové socialistické revoluce naším úsilím o budování jednotného revolučního hnutí pracujících, které bude skutečnou oporou v jejich boji proti válkám a kapitalistickým monopolům, a imperialistickým sdružením (jako je Evropská unie a NATO), proti vykořisťování člověka člověkem."

Mezi další aktivity, které byly na sjezdu mladých komunistů diskutovány, patřila například příprava vyslání české delegace na 19. světový festival mládeže a studentstva. Ten se uskuteční v říjnu příštího roku v jihoruském městě Soči, bude významným antiimperialistickým setkáním tisíců mladých lidí z celého světa s bohatým programem politických, kulturních i sportovních aktivit. Festival bude mimo jiné věnován 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, 70. výročí uskutečnění prvního světového festivalu mládeže v Praze či 50. výročí zavraždění slavného latinoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary.

Sjezdu komunistické mládeže se zúčastnila řada hostů, kteří ocenili spolupráci s KSM například v rámci mírového, protiválečného a antiimperialistického hnutí, jehož budování je dnes jednou z priorit mladých komunistů. Sjezd pozdravil také 1. místopředseda Ústředního výboru KSČM a historicky první předseda v roce 1990 obnoveného KSM Petr Šimůnek i další z místopředsedů Ústředního výboru KSČM Josef Skála. Mezi hosty sjezdu nechyběl ani historik komunistického a pokrokového mládežnického hnutí František Kovanda, který ocenil současnou roli KSM a organizaci předal řadu materiálů vztahujících se k jejím dějinám.

V neposlední řadě 12. sjezd KSM projednal také personální otázky, zvolil nové vedení komunistické mládeže - Ústřední radu KSM, její Předsednictvo - a schválil například i nové složení Redakční rady časopisu mladých komunistů Mladá pravda.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .