header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Projev zástupce KSM na protestu "Ruce pryč od Venezuely"

Zveřejňujeme projev zástupce KSM na protestu "Ruce pryč od Venezuely", který se uskutečnil ve čvrtek 7. března u ambasády USA v Praze na Malé Straně.

Drazí přátelé a soudruzi,

ítám vás jménem Komunistického svazu mládeže (KSM) na dnešní demonstraci na podporu venezuelského lidu v jeho boji proti Americkému imperialismu. Jsem moc rád, že jste dneska přišli a věřím, že společně zde vyslovíme důrazné "NE" probíhajícím imperialistickým snahám o zničení suverénního státu. Na úvod mi dovolte, abych krátce přečetl prohlášení Světové federace demokratické mládeže (WFDY), které je KSM součástí a v rámci které se dubnu chystáme na solidární misi do Caracasu, spolu se Světovou radou míru.

 

ZA MÍR A PROTI VÁLCE VE VENEZUELE.

Světová federace demokratické mládeže odsuzuje imperialistický nápor proti Venezuelské bolívarovské republice, probíhající pod taktovkou vlády USA. Americká vláda spolu s dalšími používá na rodnou zem Simóna Bolívara všechny metody nekonvenčního boje s jasným záměrem dostat odvážný venezuelský lid do kolen.

Vytváření falešných záminek je opět nedílnou součástí monstrózní imperialistické mašinérie. Při předložení svého návrhu usnesení Radě bezpečnosti OSN se imperialisté uchýlili k podvodům a pomluvám, když vyjádřili vážné znepokojení nad "humanitární situací a situací v oblasti lidských práv ... Nedávnými pokusy zablokovat poskytování humanitární pomoci, existencí milionů migrantů a uprchlíků ... nadměrnému využívání síly proti mírumilovným demonstrantům, bezpečnostní situací v regionech" ve Venezuele a naléhavě vyzývá k přijetí nezbytných opatření." To nám bez stínu pochybnosti naznačuje, že USA chystají vojenskou intervenci.

WFDY opakuje svou neochvějnou solidaritu s revoluční mládeží, s venezuelským lidem a s ústavním prezidentem Nicolásem Madurem Morosem a vyzývá všechnu mládež světa, aby bránila mír a postavila se proti další imperialistické vojenské intervenci v Latinské Americe a Karibiku.


Přátelé, situace je vážná. Neúspěch v Sýrii je známkou toho, že dny absolutní nadvlády amerického impéria se chýlí ke konci. Důvěra lidí v USA jak doma, tak v zahraničí rapidně klesá, dlouholetí spojenci pomalu začínají pokukovat po jiných alternativách a ekonomika stagnuje. Ale, jak už naší předci velmi dobře věděli, zraněné zvíře je nebezpečné a nevyzpytatelné. A imperialistická velmoc se velice podobá zvířeti, které pro své přežití udělá cokoliv. Proto říkám - situace je vážná.

Přátelé, ve Venezuele se odehrává klíčový boj. Lidé občas říkají "Venezuela bude druhý Vietnam" ale já si myslím, že přirovnání s Kurskem by bylo trefnější. Úpadek impéria v této fázi je nezadržitelný, je pouze otázkou, kdy k němu dojde a kolik škody bude napácháno, kolik zemí bude rozvráceno, kolik lidí zemře či skončí na útěku. Pokud hrdinný lid Venezuely ubrání svou vlast před krvácející bestií a zasadí jí další ránu, podobně jako tomu učinila Sýrie, tak jen urychlí nezadrzitelný úpadek a zachrání životy nespočtu lidí. Podobně jako rudá armáda v bitvě u Kursku, kdy osud Třetí říše byl již zpečetěn, ale vítězství pomohlo výrazně urychlit konec války.

Ale není to jen boj na druhém konci světa, je to celosvětový boj, a i zde, v ulicích Prahy, můžeme svým malým dílem přispět k jeho zdárnému konci, proto říkám

Smrt americkému imperialismu!

Ať žije hrdinný boj venezuelského lidu a jeho právoplatného prezidenta, Nicolase Madura!

Yankee go home!

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .