header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Dojmy z 21. antikapitalistického kempu

Jsou tomu 2 týdny, co začal 21. antikapitalistický kemp, organizovaný Levou perspektivou a Komunistickým svazem mládeže. Kemp se poprvé ve své historii konal v malebné přírodě jižní Moravy, v kraji s velkou revoluční minulostí, v ivančicku.

 

Levá Perspektiva o kempu již napsala poměrně vyčerpávající zprávu zde . My tedy nechceme opakovat již napsané a spíše bychom pohovořili o důležitosti této antikapitalistické aktivitě, která v ČR v současnosti nemá obdoby.

Byť se jedná o širokou akci zahrnující mnoho spolků a názorových linií, což umožňuje živou diskuzi, zachovává si jednoznačně antiimperialistický a antikapitalistický charakter. Kromě teoretických diskuzí je kemp také místem stmelování aktivistů z celé republiky a zahraničí, umožňuje budování soudružských vztahů a udržení morálky v časech, kdy komunistické hnutí v ČR prochází hlubokou krizí.

Unikátnost kempu je dána především absencí přímého zásahu Komunistické strany Čech a Moravy do jeho organizace. Jistě každý, kdo kdy byl na kempu organizovaném například její komisí mládeže, zná jejich teoretickou a ideovou vyprahlost, kdy hlavní náplní se stává pití alkoholu, zpravidla přerušené jen krátkou návštěvou stranického funkcionáře, hovořícího o důležitosti zapojení mladých do voleb.

Antikapitalistický kemp je jasným důkazem, že současné autenticky komunistické hnutí již nelze nalézt jen a nutně v lůně KSČM, ale v lidech, organizacích, ve spolcích, jednotlivcích, sdružujících se. Diskutuje se i nad klobásou a pivem v krásných hvozdech jižní Moravy. Přikládáme několik fotek pro podtržení atmosféry a těšíme se na další rok doufáme s ještě větší účastí.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .