header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

KSM na 15. setkání evropských komsomolů v Linci

O víkendu 29. a 30. 6 se v rakouském Linci konalo již 15. MECYO (Setkání evropských komunistických organizací mládeže), tentokráte organizované Komunistickou mládeží Rakouska (KJÖ). KSM, který tuto aktivitu považuje za jednu z hlavních příležitostí mezinárodní spolupráce komsomolů, samozřejmě nemohl chybět. 17 organizací z 13 zemí Evropy sdílelo zkušenosti nabyté v bojích ve své zemi.

 

Zástupce KSM mimo jiné ve svém vystoupení shrnuje "1. Internacionalistické a antiimperialistické boje nesmí být opuštěny, protože hrají důležitou úlohu a proletariát má o ně aktivní zájem. 2. Oportunistická politika a nepochopení imperialistických sil jako EU a NATO vedou k nesprávné dlouhodobé strategii a způsobují rozsáhlý ideologický zmatek. 3. Lidé mají vlastní myšlení a nesmí být podceňováni. Komunisté musí získat svou důvěru tím, že budou věrni svým zásadám a budou představovat logický a ucelený světonázor."

Konečným výstupem je jako vždy rozsáhlé prohlášení, které umožňuje udávat jednotné směřování jednotnému boji evropských komsomolů. Překlad přiložíme později.

Kromě jednání a bilaterálních rozhovorů byl také připraven rozsáhlý doprovodný program, v první řadě antifašistická prohlídka města s příslušníkem KZ-Verbandu, spolku pečujícím o udržení vzpomínky na hrůzy nacismu a památky antifašistických bojovníků. Volné večery byly tráveny v příjemné atmosféře v klubovně centra mládežnických odborů. K dokreslení atmosféry přikládáme několik fotek pořízených KJÖ.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .