header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

23.11.: Přednáška "Kuba a Angola" v Brně

 

Brněnská pobočka Společnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze zve na přednášku:

Kuba a Angola

Koná se v úterý 23.11. od 16:00, Křenová 67, Brno

Komunistický manifest k dnešku

„Evropou obchází strašidlo, strašidlo komunismu. Ke svaté štvanici na toto strašidlo se spojili - papež i císař...“ Známá slova Komunistického manifestu. Na fotografii zveřejněné činovníky TOP 09 vidíme ty samé symbolické osoby, za papeže je tam ten flanďak a za císaře v pozadí, "masarykovec" občan kníže, jeho příslušnost k císaři a ne k republice potvrzují záběry z pohřbu Otto von Habsburka, jinak též poslance EP. Fakt antikomunistického vysvěcování poslanecké kanceláře ukazuje, jak se církev nevměšuje do politiky.

O svobodě slova v praxi Hanuš Keclík

Hanuš Keclík hovoří o průběhu a pozadí procesu, v kterém ho žaluje ředitel průmyslového podniku Annahutte za umělecké vyjádření vykořisťovatelských poměrů v této továrně, vlastněné německým kapitálem. Ukazuje na velice jasný třídní charakter moderní české justice.

O případu Hanuše Keclíka více: http://ksm.cz/4683

Povolební dárek

"Mladý a dynamický" miliardář Písařík, který se pro finančnický magazín Forbes nechal slyšet, že "Zejména u mladé generace postrádám ochotu riskovat, překonávat překážky a být ochoten pracovat i více než na 100 procent.", odmítl financovat ztrátu Bohemia Energy, sbalil většinu svých 7 miliard korun vydělaných v lepších dobách a nechal po sobě milion odběratelů energií na "dodavatelích poslední instance" za daleko nepříznivějších podmínek. Zůstanou po něm věřitelé Bohemia Energy požadující nezaplacené pohledávky, které budou sanovány z peněz nás všech. A v propadlišti dějin skončí neskutečně pitomé reklamy dua Pavel Liška a Marek Daniel. Dá se tušit, že jeho jméno se objeví na nějakých seznamech "kreativního účetnictví", "odklánění" nebo "offshore kontraktů". Nebo taky ne, záleží, jestli se zveřejnění bude hodit US State Deparment nebo majiteli Open Society Foundation Sorosovi. My ostatní jsme dostali lekci kapitalismu a trhu. Kapitalista nechává svůj majeteček fungovat jen tehdy, když je dobrá doba a zisky tečou - pak láká na slevy a fixace. Když se situace otočí, "sbalí prachy a vypadne" do slunečnějších oblastí, jako třeba Bakala s OKD nebo Kožený s Harvardskými fondy. Nejde o důsledek chybného úsudku, nepříznivých okolností. Vždyť i za cenami povolenek stojí další mladý a predátorský, spekulativní kapitál. Je to "business as usual".

Pavel Hojda, stínový ministr průmyslu za KSČM, která v době své historické porážky má právě burcovat proti krizi a kapitálu, vydává bankrot Bohemia Energy za nepříjemnou shodu okolností, za otravnou přeháňku, která zkazí poklidný den. O tom se můžeme přesvědčit http://www.halonoviny.cz/articles/view/56008687

Krize rozhodně nekončí a toto je jen první větší z řady ošklivých jevů, co nás čekají a které se budou dotýkat každodenních životů. Poněkud zapadlo, že ve stejný den bylo oznámeno skokové zvýšení plynu a tepla pro běžné odběratele. Takový je tedy povolební dárek lidem této země, společně s rodící se vládou pevně navázanou na zájmy podobných lidí jako je miliardář Písařík.

16.10. Teoreticko politická konference "Kudy z nejhlubší krize v dějinách strany"

V sobotu 16. října 2021 od 9:00 se koná 47. pražská teoreticko-politická konference na téma

"Kudy z nejhlubší krize v dějinách strany"

ve velkém sále ÚV KSČM (č.76), 1. patro. Politických vězňů 9, Praha 1

Koronavirus na Kubě a ve světě

Tento název nesla přednáška pořádaná brněnskou pobočkou Společnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze, která se konala v úterý 14. září v Brně. Zmíněné aktuální téma zpracoval a přednesl jeden z našich nejaktivnějších členů a majitel česko-kubánského muzea z Lukové, pan Milan Carbol. Přednáška v režii pana Carbola byla tradičně na vysoké úrovni. Posluchači se dozvěděli mnoho skutečností týkajících se průběhu boje kubánských lékařů s nebezpečnou nemocí jak v Kubánské republice, tak ve světě. Pro představivost efektivity postupů zvolených kubánskou vládou v boji s nemocí byla použita také srovnání s výsledky dosaženými v České republice.

V následujícím článku uvádím několik informací, které si mohli vyslechnout všichni zúčastnění.

Číst dál...

14.9.: Přednáška "Koronavirus na Kubě a v světě"

Brněnská pobočka Společnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze srdečně zve na přednášku s tématem:

"Koronavirus na Kubě a ve světě"

Koná se v úterý 14.9. od 16:00, Křenová 67, Brno

25.8.: Rudý žižkov

Obvodní výbor KSČM Praha 3 zve na další vlastivědnou vycházku s výkladem. Tentokrát je věnována 100. výročí vzniku komunistické strany (nejen) na Žižkově a jejím cílem budou místa spjatá s bohatými dějinami komunistického a dělnického hnutí v naší městské části.

Akce se uskuteční ve středu 25. srpna. Sraz je v 17 hodin u pomníku Jaroslava Seiferta v blízkosti zastávky tramvají Lipanská.

Pro účastníky bude připraven zvláštní pamětní list. V případě deště bude akce odložena.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1696157437248081

Ne trestání lidí za chudobu!

9. července se v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR hlasovalo o schválení novely tzv. Zákona o pomoci v hmotné nouzi, podle které má být člověk, který 3krát spáchá přestupek, zbaven jakékoli finanční pomoci ze strany státu, tedy i životního minima. Návrh této novely předložila již v roce 2018 skupina pravicových poslanců za ODS a nyní tento návrh prošel posledním čtením. Při posledním hlasování se na schválení spojili především zástupci pravicových prokapitalistických stran ANO, ODS, TOP 09, KDU-ČSL, SPD, a bohužel i KSČM. Při aplikaci takového zákona by de facto každý, kdo třikrát spáchá přestupek, byť vynuceně okolnostmi - třeba v obchodě ukradne housku, nebo si nekoupí lístek v MHD, nedostal od státu ani korunu pro svoji existenci. Navíc takové pravidlo nebere v úvahu, že ani v chudobě si nejsou lidé rovní, a daleko méně dopadá na ty, kdo má jiný, byť třeba nepřiznaný příjem. Ať ti skuteční chudáci třeba zemřou hlady! Proto je tento návrh, který přichází v období nadcházející krize, kdy hrozí velké zvýšení nezaměstnanosti, velmi krutým bičem, jenž nemilosrdně trestá nemajetné lidi za jejich největší hřích - za to, že jsou chudí!

Číst dál...

Demonstrace proti blokádě Kuby 22.6. 2021

Protest proti blokádě Kuby 22. 6. 2021, Praha

Pozvánka na protest proti blokádě Kuby, který se uskuteční v úterý 22. června od 17 hodin před sídlem velvyslanectví USA, Tržiště 15, Praha 1 - Malá Strana.

Akci svolala Společnost česko-kubánského přátelství při příležitosti hlasování Valného shromáždění OSN o rezoluci odsuzující již šest desetiletí trvající blokádu Kuby. Facebooková událost je zde: https://www.facebook.com/events/864665737731905

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .