Zahraniční solidarita s Komunistickým svazem mládeže a protesty proti útoku MV ČR na jeho existenci se dále rozvíjejí. Rezoluci, v níž je odmítnut útok MV ČR proti KSM, přijala celá parlamentní skupina Evropská sjednocená levice/Severská zelená levice (GUE/NGL) v Evropském parlamentu.
Evropská a severoamerická sekce Světové federace demokratické mládeže (WFDY), což je mládežnická internacionála, jejímž je KSM členem, ve svém protestu mj. uvedla: „Antikomunismus byl vždy prostředkem rozšiřování reakce a omezování demokratických práv a svobod lidu...Vyjadřujeme naši plnou podporu a solidaritu členům a aktivistům Komunistického svazu mládeže v České republice.“ Přicházejí stále nové a nové ohlasy a vyjádření z nejrůznějších zemí, namátkou lze jmenovat Švédsko, Kanadu, Španělsko, USA, Německo, z Itálie např. Mladí komunisté a představitelé Strany komunistické obrody i Strany italských komunistů, stejně jako jejich zastupitelé v místních a regionálních orgánech, Polsko, Irsko, dále Francie, Gruzie, Venezuela, Rusko, Baskicko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Mexiko, Dánsko, Lucembursko, Izrael, Belgie, odboráři z Anglie a řada organizací z celé Velké Británie, Uruguay, Dánsko, Jordánsko, Rakousko, Paraguay, Nizozemsko, přicházejí protesty ze Slovenska, z Řecka obdržel KSM mj. podporu od dlouhé řady studentských univerzitních organizací, dále je možné uvést např. Ligu komunistické mládeže Jižní Afriky, Mládež Synaspismos a stranu Synaspismos z Řecka, řada organizací z Filipín, z Kypru Mládežnická organizace Socialistické strany Kypru. Na stranu KSM se postavil například také katalánský poslanec Jordi Miralles za Sjednocenou a alternativní levici, Prof. Dr. Wolfram Elsner z Univerzity v Brémách či člen parlamentní skupiny GUE/NGL v Evropském parlamentu za portugalský Levicový blok Miguel Portas.
Mezi významnými subjekty vyjadřujícími podporu KSM je např. i Portugalská komunistická strana či Komunistická strana Chile.
Neuvěřitelně rozsáhlá kampaň byla zahájena v Brazílii – protest podepsaný dlouhou řadou vysokých představitelů politických stran, mládežnických organizací, poslanců brazilského parlamentu a místních zastupitelů, představitelů odborových organizací, významných osobností odborného a společenského života.
Podporu KSM vyjádřili i němečtí sousedé, například Levicová strana.PDS v Sasku, Mladá levice Sasko, Volební alternativa za práci a sociální spravedlnost (WASG) Sasko, Matthias Bärwolff - Poslanec zemského sněmu v Durynsku, Sascha Möckel - člen předsednictva Levicové strany.PDS, Sandro Witt - spolkový mluvčí mládežnické organizace SOLID a mnoho dalších.
Komunistická strana Filipín ve svém protestu uvedla: „Je nesmyslné předpokládat, že by KSM mohl být donucen k vzdání se svých ideologických kořenů a pozic, zvláště při pohledu na uvědomění si mladých komunistů, že kapitalistická restaurace v bývalých socialistických zemích vedla...k negativním výsledkům v oblasti životních podmínek pracujících mas. Mládež je obzvláště přímo postižena ztrátou jistot v oblasti vzdělávání, zaměstnanosti, zdravotní péče a rozvoje v rámci volného času; to, co bylo za socialismu obecnými právy pro veškerou mládež, se nyní za obnoveného kapitalistického systému stalo drahými privilegii.“ Toto plně vystihuje boj KSM za socialismus, za práva neprivilegovaných, právě toto je důvodem pro snahu o likvidaci této organizace státní mocí.
Svoji plnou podporu KSM vyjádřilo i 15 politických stran, jež se zúčastnily bruselské konference věnované otázce návrhu antikomunistické rezoluce předneseného v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. Cílem této rezoluce je dát antikomunistickým útokům, jako je snaha o likvidaci KSM, celoevropský rámec. KSM se této konference aktivně zúčastnil a jeho zástupce na ní zdůraznil právě tuto spojitost mezi úrovní národní a celoevropskou.
V rámci mezinárodní kampaně solidarity s KSM se koná rovněž řada protestních akcí před zastupitelskými úřady ČR v zahraničí. Takovou demonstraci uspořádala například Mládež Komunistické strany Turecka a Portugalská komunistická mládež, 28. ledna se uskuteční taková akce ve Španělsku, v únoru např. v Budapešti.
O boji KSM za základní demokratická práva a svobody informuje také množství článků a rozhovorů v zahraničním tisku ve Francii, Německu a v dalších zemích.
Radim Gonda
I. místopředseda KSM
{moscomment}
© Komunistický svaz mládeže
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2024 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.