header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Norské teroristické útoky pod falešnou vlajkou

Norské teroristické útoky pod falešnou vlajkouVíce než jeden střelec na ostrově, Policie v Oslu cvičila výbuchy bomb, Byla to pomsta NATO za rozhodnutí Norska zastavit bombardování Libye?

Washington DC, 24. července 2011 - Tragické teroristické útoky v Norsku vykazují řadu výmluvných znaků provokace pod falešnou vlajkou. Uvádí se, i když světová média se snaží soustředit na Anderse Behringa Breivika jako osamoceného úkladného vraha v tradici Lee Harvey Oswalda, že mnozí očití svědkové se shodují, že v masakru na letním táboře mládeže v Utoye blízko Osla byl aktivní druhý střelec. Také vyšlo najevo, že speciální policejní jednotka v roce 2010 provedla výcvik nebo cvičení v blízkosti budovy opery v centru Osla, které zahrnovalo výbuch bomby - přesně to, co způsobilo tento pátek krveprolití několik set metrů odtud. Další výzkum ukázal, že zpravodajské služby Spojených států prováděly rozsáhlý program přijímání vysloužilých norských policistů s údajným účelem provádění sledování v zemi. Tento program, známý jako Sledovací pátrací jednotky (Surveillance Detection Unit) SIMAS, poskytoval dokonalý prostředek pro průnik a podvratné činnosti v norské policii ze strany NATO.

Motiv útoku je také přítomen: v rámci své snahy o posílení nezávislosti své zahraniční politiky, včetně hrozícího diplomatického uznání palestinského státu v rámci obecného obnovení přátelských vztahů s arabským světem, vedlo Norsko menší státy NATO k vystoupení z koalice imperialistických agresorů v současné době bombardující Libyi. Norsko plánovalo zastavit veškeré bombardování a další výpady proti Kaddáfího silám nejpozději do 1. srpna.

Konečně, operace omezeného zveřejňování informací realizovaná CIA známá jako Wikileaks již předpřipravila závažný předem vyrobený příklad údajné neschopnosti a zneužívání zaměřený proti současné norské vládě, která provádí všechny tyto kroky - a sice v podobě řady reálných anebo zfalšovaných telegramů, které dokumentují údajné zanedbání této vlády při řešení hrozby terorismu, to vše před zraky úředníků ministerstva zahraničí USA.

 

VG Oslo: "několik" očitých svědků tvrdí, že byli na ostrově dva střelci

Jak již bylo uvedeno, světový tisk a média anglo-americké školy nás okamžitě krmily obrazem Breivika jako typického osamoceného úkladného vraha obsazeného do role Lee Harvey Oswalda, Sirhana Sirhana a mnoha dalších. Problémem pro mytografii teroru je, že ve většině těchto případů jsou věrohodné a přesvědčivé důkazy, že tyto osoby nemohly jednat samy. Z novějších zapůjčených vrahů by Breivik mohl být srovnán s majorem Nidal Hasanem z Fort Hood v Texasu, jehož střelecké řádění se datuje do listopadu 2009. Hasan je obviněn, že zabil sedm lidí. V té době bylo považováno za pozoruhodné, že se Hasanovi podařilo zabít tolik ozbrojených vojáků na vojenské základně. Ale další zprávy naznačují, že tam byl jeden nebo dva další střelci kromě Hasana. Jako obvykle byli tito další střelci brzy z příběhu hegemonních médií vymazáni. 1

V norském případě je svědectví, že Breivik nebyl sám, v prohlášeních jeho vystrašených obětí jasné a přesvědčivé. Zde jsou některé výňatky ze zprávy zveřejněné v novinách VG Oslo:

"Několik mladíků, kteří byli na Utoye při dramatu střelby, řeklo VG, že jsou přesvědčeni, že musí být více než jeden pachatel. Marius Helander Roset věří v totéž - jsem si jist, že tam probíhala v tutéž dobu střelba ze dvou různých míst na ostrově, řekl.

 

Svědci: - byli tam dva lidé

Policie věří, že Anders Behring Breivik (32), který byl oblečen jako policista, je pachatelem a obvinila ho ze dvou teroristických útoků. Mladí lidé v rozhovoru pro VG popisují dalšího pachatele - který na sobě neměl policejní uniformu. Osoba, která je pronásledovala, měla kolem 180 cm výšky, měla husté tmavé vlasy a severský vzhled. Měla pistoli v pravé ruce a pušku na zádech. - Věřím, že tam byli dva lidé, kteří stříleli, říká Alexander Stavdal (23) ....

Tiskovou konferenci v sobotu ráno otevřela policie prohlášením, že mohlo být několik pachatelů, a zdůraznila, že probíhá vyšetřování. "2

Přítomnost druhého střelce je samozřejmě nejnevhodnější pro teorii osamělého vraha, protože představuje nezvratné důkazy o zločinném spolčení, té skutečnosti, které se obvykle sdělovací prostředky usilovně snaží vyhnout. V norském případě se zprávy o druhém střelci zdají přetrvávat dalších 36 hodin po hlavní události, a nabízejí naději, že celá oficiální verze může být na tomto konkrétním faktu povalena.

 

Policie trénovala uložení bomby v téže oblasti v průběhu roku 2010

Další neklamný kritický znak operace pod falešnou vlajkou je pořádání výcviku nebo cvičení údajně za účelem boje proti terorismu - policií nebo armádou ve stejnou dobu jako teroristický útok, nebo krátce předtím, než skutečný teroristický útok začne. Někdy bývá teroristické cvičení či výcvik zahájen těsně poté, co skutečně dojde k teroristickému útoku. Při rozsáhlých teroristických akcích jakými útoky v Norsku byly, není neobvyklé, že k cvičení dochází s dostatečným předstihem. Například útoky 11. září v USA byly výsledkem potenciálu, který byl budován po dobu několika let, stejně jako dalších cvičení, která probíhala až do roku 2002. V těchto případech se často zjistí, že samostylizované protiteroristické cvičení nebo výcvik obsahuje simulované akce nebo události, které silně připomínají reálný svět teroristického útoku, ten, který skutečně zabíjí lidi. V médiích se pak odkazuje na neuvěřitelnou shodu okolností nebo zvláštní náhodu, ale skutečnost je taková, že teroristické cvičení bylo provedeno naostro nebo se přeměnilo na ostré v podobě skutečného zabíjení. Jakmile cvičení nastane, mohou kapacity, nástroje, atd., které vytvořilo, zůstat na místě, aby bylo mobilizováno v požadované době. Tajemstvím je, že legální cvičení se používá k provedení nebo zfalšování vlastního masakru prostřednictvím vládní byrokracie, jejíž zdroje jsou nutné ke spuštění teroru, současně existuje ve skutečnosti i mnoho úředníků, kterým nemůže být dovoleno vědět, co se děje.

Norské události poskytují velmi jasný příklad tohoto principu. V Oslu vybuchla silná bomba v budově nebo blízko budovy, kde sídlí úřad ministerského předsedy. Přesně tak, jak bychom očekávali, speciální protiteroristická policie trénovala uložení bomb v nedaleké části norského hlavního města v předstihu, konkrétně v roce 2010. Veřejnost nebyla informována předem, ale zjistila, co se děje, když se začaly ozývat bomby ve čtvrti Opery, méně než kilometr od kanceláře předsedy vlády, která byla napadena v pátek. Zde je zpráva z deníku Aftenposten:

"Ozbrojená policie byla viděna v okolí budovy opery v Oslu a prudké výbuchy bylo slyšet ve velké části města. Nikdo nevěděl, že je to součást výcviku. Informační sekce policie Osla hluboce lituje, že veřejnost nebyla informována o zdánlivě dramatickém cvičení .... Byl to pohotovostní tým, zvláštní protiteroristická jednotka národní policie, která provádí trénink v uzavřené oblasti na molu Bjorvika. Podle tiskové zprávy policie, vydané téměř den po cvičení, sestával výcvik z tréninku kontrolované detonace nálože .... Cvičení bude pokračovat po zbytek středečního večera a očekává se několik výbuchů.... cvičení postupuje podle běžného vzoru používaného u všech protiteroristických sil po celém světě:. muži se slaňují ze střechy do oken, které právě vyrazili výbušninami, a přitom střílí ručními zbraněmi "3

Peter Power z Visor Consultants řekl Rádiu BBC 5 v návaznosti na bombové útoky v Londýně ze dne 7. července 2005, že jeho firma prováděla cvičení založené na výbuších v metru, které probíhalo v podstatě na stejných stanicích londýnského metra a ve stejnou dobu, kdy ke skutečné explozi opravdu došlo. Norské události vykazují stejný druh podivné náhody.

 

Motiv: Norsko se rozhodlo zastavit bombardování Libye 1. srpna

Cíle norských teroristických útoků jsou výslovně politické, včetně vládních úřadů a letního tábora pro mládež vládnoucí Strany práce, a tak ukazují na politická východiska. Koaliční vláda Norska je v současné době složená ze Strany práce, Socialistická levicové strany a Středové strany. Norsko se tradičně pokoušelo pěstovat pro-arabskou zahraniční politiku, jak je vidět v jeho podpoře mírových dohod z Osla uzavřených mezi izraelským premiérem Rabinem a palestinským vůdcem Jásirem Arafatem v polovině 90. let. Současná vláda oznámila svůj záměr poskytnout v blízké budoucnosti diplomatické uznání palestinského státu. Když loni v únoru začala destabilizace Libye, norský ministr zahraničí Jonas Gahr Store ze Strany práce varoval norské partnery v alianci NATO proti vměšování.

Ale brzy poté Norsko ustoupilo tlaku USA a souhlasilo s účastí na bombardování Libye Severoatlantickým paktem po počáteční období tří měsíců, poslalo šest letounů, které provedly zhruba 10% veškerých bombardovacích útoků prováděné Severoatlantickým paktem. Nicméně jakmile konec tohoto tříměsíčního angažmá uběhl, snížilo Norsko během měsíce července svůj kontingent na čtyři letadla, a 10. června oznámilo, že se plánuje stáhnout zcela z bombardující koalice NATO nejpozději do 1. srpna.

Norské rozhodnutí odejít z útočné koalice NATO bylo spojeno s podobným krokem v Nizozemsku, který byl ohlášen ve stejný den 10. června. Nizozemci se rozhodli ponechat svůj kontingent šesti letadel, ale již se neúčastnit pumových útoků na pozemní cíle. Od té doby jsou Holanďané ochotni pouze pomoci udržovat bezletovou zónu ve vzduchu. Byla tu tedy možnost, že norský příklad by mohl spustit všeobecnou tendenci menších států NATO opouštět bombardující koalicí, ve které je jejich kolektivní přítomnost velmi významná.

Vůdčí osobnosti norské vlády byly mezi prvními, kdo podkopávali domnělý důvod pro bombardování NATO, a zároveň naléhavě žádali jednání: "Řešení problémů v Libyi je politické, nemůže být dosaženo pouze vojenskými prostředky," řekl norský premiér Stoltenberg novinářům shromážděným na konferenci v Oslo 13. května. "Velmi podporujeme veškeré úsilí o nalezení politického řešení problémů, kterým čelíme v Libyi," dodal. Norská vláda ... slíbila omezit svou roli v leteckých úderech na Libyi, organizovaných NATO, po stávajícím tříměsíčním angažmá končícím 24. června.4

To byla politika celé norské vlády: "Norsko sníží svůj příspěvek stíhacích letadel v Libyi ze šesti na čtyři a úplně se stáhne z operace pod vedením NATO do 1. srpna, prohlásila v pátek vláda, .... Ministryně obrany Grete Faremo řekla, že očekává porozumění od spojenců v NATO, protože Norsko má malé letectvo a nelze "udržet velký příspěvek stíhacích letounů po dlouhou dobu." Norské letecké síly, zatím uvádí, že jejich stíhací letouny F-16 provedly od 31. března asi 10 procent náletů NATO v Libyi. Strany norské koaliční vlády levého středu byly ve sporu o to, zda rozšířit norskou účast, která měla vypršet 24. června. Nejlevicovější frakce ve vládě, Socialistická levicová strana, byla proti rozšíření, ale bylo dosaženo kompromisu zůstat v operaci s méně letadly až do 1. srpna. "Je moudré ukončit norský podíl formou poskytnutí stíhacích letounů. Nyní by mělo Norsko zvýšit své úsilí o nalezení mírového řešení v Libyi," řekl zákonodárce Socialistické levicové strany Baard Vegar Solhjell. '5

 

Ministerstvo zahraničí USA si stěžovalo na norský "nedostatek odhodlání" v libyjském dobrodružství

Norské rozhodnutí dále nevést válku proti Libyi, první svého druhu přijaté členem Severoatlantického paktu přitahuje pozornost diplomatických pozorovatelů, z nichž jeden poznamenal, že současná vláda v Oslu obhajovala "výrazně mírovější přístup globální politiky norské vlády .... [navzdory] nedávnému tlaku ze strany USA na Norsko více přispívat na libyjskou vojenskou kampaň. Norsko odolávalo tlaku a naléhalo na mírovější přístup k útokům NATO vedeným USA na Libyi a odmítlo poskytnout zbraně pro NATO, oznámilo konečně minulý měsíc, že by Norsko 1. srpna opustilo svou vojenskou úlohu v Libyi. V březnu, kdy se USA soustřeďovaly na jednostrannou podporu invaze do Libye, byl norský ministr zahraničních věcí Jonas Gahr Stohre jedním z mála představitelů národů varujících USA před ozbrojenou intervenci v Libyi. Norsko zpočátku poskytovalo pro libyjskou operaci šest stíhacích letounů a provedlo od 19. března asi 10% úderů proti Libyi. Nicméně američtí představitelé se soustřeďovali na Norsko a Dánsko pro "nedostatek odhodlání" v misi za vyhnání Kaddáfího ... Ostatní Norsko-libyjské vazby zahrnují norské velké zájmy v Libyi související s ropou a hnojivy: norská státní společnost Statoil, která má v kancelářích v Tripolisu asi 30 zaměstnanců.... [Norské] firmy prováděly hlavní obchodní aktivity v Libyi ve spolupráci s Kaddáfího režimem. "6

V současné fázi zkoumání je nejlepším odhadem motivu pro norské útoky potrestání země za její nezávislou a pro-arabskou zahraniční politiku obecně, a pro jeho odmítnutí bombardovací koalice NATO sešikované proti Libyi zvláště.

 

Jsou Sledovací pátrací jednotky (Surveillance Detection Unit, SIMAS) novým Gladiem v Norsku?

Zpravodajské služby USA a NATO předvedly, že mají uvnitř Norska neobyčejné kapacity, z nichž mnohé mohou operovat mimo kontrolu norské vlády. Na počátku listopadu 2010 odhalila televizní stanice v Oslu TV2 existenci rozsáhlé fondů americké zpravodajské služby a sítě placených informátorů, kteří jsou rekrutováni z řad policistů ve výslužbě a dalších úředníků. Údajným cílem tohoto programu bylo sledování Norů, kteří se účastnili demonstrací a jiných činností kritických vůči Spojeným státům a jeho politice. Jedním z rekrutovaných Norů byl bývalý šéf protiteroristické sekce police v Oslu.7 Ačkoli cílem byl údajně pouze dohled, je možné si představit jiné a mnohem hrozivější činnosti, které by mohly být prováděny prostřednictvím této sítě policistů ve výslužbě, včetně identifikace a získávání policistů v aktivní službě. Některé kapacity sítě tohoto typu by nebyly zcela vzdáleny druhu událostí, ke kterým v Norsku právě došlo.

Oficiální název pro druh špionážních buněk, které Spojené státy vytvořili v Norsku, je Sledovací pátrací jednotky (SDU Surveillance Detection Unit). SDU pak operují v rámci Systému analýzy správy bezpečnostních událostí (SIMAS Security Incident Management Analysis System). Je známo, že SIMAS byl použit pro špionáž a sledování zastupitelskými úřady USA, a to nejen v severském bloku Norska, Dánska a Švédska, ale na celém světě. Teroristická událost také vyvolává otázku, zda má SIMAS operativní rozměr. Mohl by tento aparát představovat moderní verzi tajné sítě používané za studené války, která byla zřízena ve všech zemích NATO a nejlépe známé pod názvem její italské pobočky, Gladio?

Norská vláda to musí zjistit. Norští ministři tvrdili, že nikdy neschválili síť SDU pracující v rámci SIMAS. "Nikdy jsme o tom nevěděli," uvedl shodně norský ministr spravedlnosti Knut Storberget a ministr zahraničních věcí Jonas Gahr Stohr. Hillary Clintonová naopak uvedla, že Norové byli informováni.

 

Operace omezeného zveřejňování informací realizovaná CIA známá jako Wikileaks přináší důvody pro svržení norské vlády

Díky omezenému zveřejňování informací realizovanému CIA, které je obecněji známé jako Wikileaks, již byla zajištěna zřejmá cesta pro použití norských teroristických útoků jako zdůvodnění pro svržení současné vlády. Skutečné nebo zfalšované telegramy ministerstva zahraničí, ochotně poskytnuté Wikileaks, líčí norskou vládu, kterou NATO nesnáší, jako sbírku flákačů a ztracených existencí, neschopnou přijmout účinná opatření k zajištění národní bezpečnosti v zemi.


Některé z těchto tabulek byly publikovány v bezprostřední návaznosti na teroristické útoky v Londýně v Daily Telegraph, v novinách zřejmě blízkých kruhům zpravodajských služeb NATO. Podle tohoto článku, když se "mluví o pokusu Policejní bezpečnostní služby (PST), sledovat jednu konkrétní podezřelou teroristickou buňku Al-Káidy, popisuje telegram napsaný americkým velvyslancem v Norsku, Barrym Whitem, [jak norské úřady] ... odmítly pomoci orgánům Spojeného království zahájit sledování potenciálních podezřelých, a dodává: "nejenže nebudou vůči ní používat své vlastní zdroje..., ale také právě zamítly nabídku zpravodajské služby Spojeného Království vyslat návštěvu dvou sledovacích týmů o dvanácti osobách." Telegram pokračuje sdělením, že britské a americké zpravodajské služby analyzovaly kódovaný rozhovor osob podezřelých z terorismu a rozhodly, že je oprávněné sledování. Ale, jak říká telegram, "PST místo toho našla způsob, jak interpretovat stejnou přeloženou kódovanou konverzaci v růžovějším, méně ohrožujícím světle, což je výklad, který nedává USA nebo Spojenému království smysl." Soupis jen posledních selhání a neúspěchů FBI a CIA v tzv. globální válce proti teroru by pomohl dát tyto pokrytecké soudy do správné perspektivy, ale byl by také příliš rozsáhlý na to, aby zde byl připojen.

Objevuje se další poškozující podrobnost zhotovená na zakázku, jejímž účelem je pokusit se svalit vinu za bombový útok v Oslu na norskou vládu, která to údajně zpackala: "Zpráva také odhaluje, jak navzdory zřejmému sledování podezřelého PST ztratila přehled o vybavení k výrobě bomb, které bylo uloženo v bytě poté, co bylo bez vědomí vyšetřovatele zjevně přemístěno." PST pak nedokázala sledovat jednoho podezřelého po dobu 14 dnů, protože jemu přidělený vyšetřovatel byl odvolán na jinou práci. Zpráva dochází k závěru: "PST toho má nad hlavu ... jednoduše nemůže držet krok."


Další zpráva ministerstva zahraničí předložená Wikileaks, údajně psaná v roce 2007 ... dodává: "oficiální policie (PST) ohrožuje vyhodnocování ... prohlašuje, že mezinárodní teroristických organizace nejsou přímou hrozbu proti Norsku." Zpráva psaná v roce 2008 ukazuje, jak USA cítilo, že Norsko není bdělé vůči možnosti potenciálního teroristického útoku. V telegramu je napsáno: "Opakovaně tlačíme na norské orgány, aby braly terorismus vážně. Budeme se snažit rozvíjet tento impuls v boji proti stále ještě převažujícímu pocitu, že terorismus se děje jinde, ne v klidném Norsku" a telegram napsaný právě v loňském roce k tomu dodává: "PST stále vnímá jako cíl spíše Dánsko než Norsko, z důvodů velmi specifického - sporu o karikaturu (proroka Mohameda). "8

Vláda Norska musí pokračovat v ofenzivě a zjistit celou pravdu o tom, co se právě stalo. V opačném případě tato vláda může podlehnout mezinárodně organizované kampani, kterou dokumenty Wikileaks tak jasně nastiňují.

 

Webster G. Tarpley, Ph.D.

 

Odkazy

1 http://tarpley.net/2009/11/16/nidal-malik-hasan-of-virginia-tech-bethesda-ond-fort-hood-a-major-patsy-in-a-drill-gone-live

2 Viz RIA Novosti, July 23, 2011, http://en.rian.ru/world/20110723/165350450.html; - From the VG website: "Flere av ungdommene som var pa Utoya under skytedramaet forteller til VG at de er overbevist om at det ma ha vaert mer enn én gjerningsmann. Det mener ogsa Marius Helander Roset." "Jeg har overbevist om at det var to personer som skjor, sier Aleksander Stavdal (23)." "Vedkommende var i folge dem rundt 180 centimeter hoy, hadde tykt morkt har og sa nordisk ut. Han hadde en pistol i hoyrehanden og et gevaer pa ryggen." http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslobomben/artikkel.php?artid=10080627

3 "Politiet glemte a informere om ovelse: Anti-terrorpolitiet avfyrte sprengladninger under en ovelse midt i Oslo, to hundre meter fra Operaen, men glemte a gi beskjed til publikum," Aftenposten, c. July 20, 2011, http://mobil.aftenposten.no/article.htm?articleId=3569108

4 "Libya solution more political than military-Norway," Reuters, 13 May 2011, http://www.trust.org/alertnet/news/libya-solution-more-political-than-military-norway/

5 "Norway to quit Libya operation by August, " AP, June 10, 2011, http://www.signonsandiego.com/news/2011/jun/10/norway-to-quit-libya-operation-by-august/

6 Tragic Irony Surrounds Oslo Bombing, Phuket Word, July 23, 2011, http://www.phuketword.com/tragic-irony-surrounds-oslo-bombings

7 Thomas Borchert, "US-Geheimdienst mit Nordfiliale: USA lassen Norweger überwachen," Deutsche Presse-Agentur, November 4, 2010.

8 Mark Hughes, " WikiLeaks files show Norway unprepared for terror attack: Norway's intelligence service had previously been criticized for its failure to keep track of suspected terror cells and the country was felt to be complacent about the prospect of a terror attack, secret cables from the WikiLeaks files reveal," London Daily Telegraph, July 22, 2011. http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/norway/8655964/WikiLeaks-files-show-Norway-unprepared-for-terror-attack.html

 

Zdroj: http://tarpley.net/

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .