Zhodnocení voleb z hlediska Komunistické strany Ruské federace (KS RF)
"Situace ve světě i v Rusku, je krizová. Za této situace měl prezident Putin pouze dvě volby: buď přimět stranu "Jednotné Rusko", v jejímž čele stojí, ke konstruktivnímu dialogu, anebo pokračovat v politice, která přivedla Rusko do krizové situace.
Zvolil druhou možnost - pokračování v té politice, která Rusko přivedla do krize. Bylo sečteno pouze 13% hlasů a již prezident Putin prohlásil: "Nyní je možné s konečnou platností říci, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství". Nemusel čekat do 21 hod., kdy měly být vyhlášeny oficiální výsledky voleb. Proč si to mohl dovolit? Protože jeho pretoriáni sami připravili zfalšované výsledky dávno dopředu.
Navíc vedení státu provedlo speciální operaci k ohlupování občanů, aby dosáhlo požadovaný výsledek voleb.
Komunisté průběžně hodnotili zveřejňované výsledky a prováděli paralelní sčítání hlasů.
V den voleb, tedy 18. 9. 2016 v18 hod. MČ volila v nejlepším případě jedna třetina voličů. K ránu 19. 9. se však objevilo ve výsledcích najednou o 6-7 milionů hlasů, údajných voličů více. Ten kdo pozorně sledoval, jak se měnila čísla výsledků, musel zaznamenat, že se zvýšil pouze počet voličů strany "Jednotné Rusko". U ostatních stran se neměnila.
Došlo k masovému podvodu, vhození volebních lístků pouze jediné strany - Jednotné Rusko.
Volby do Státní Dumy proběhly ve vyhrocené
Sociálně ekonomické situaci. Rusko je navíc pod zvyšujícím se velkým vnějším tlakem, představovaným sankcemi, agresivním obkličováním základnami NATO i imperialistickými provokacemi.
Parlamentní volby se měly stát (podle představ komunistů) formou širokého celonárodního dialogu.
Zvítězila strana "Jednotné Rusko" 54% a 343 poslanců (Státní Duma má celkem 450), na druhém místě byla Komunistická strana Ruské federace (KS RF) 13,34% a 42 poslanců (v minulých volbách 98), na třetím místě LDPR 13,14% a 39 poslanců a na čtvrtém "Spravedlivé Rusko" 6,22% a 23 poslanců.
Voliče ve složité vnitropolitické situaci ovlivňovala vlastenecká vlna, kterou vyvolal návrat Krymu, Sevastopolu i hrdinská obrana Donbasu.
Frakce KS RF ve Státní Dumě pracovala usilovně na programu překonání krize. Předložila své návrhy na vytváření státního rozpočtu, na změny v průmyslové a agrární politice, na rozvoj vědy, zdravotnictví, bydlení a důchodové politiky.
Díky aktivitě a vytrvalosti komunistických poslanců se podařilo se před volbami nakonec prosadit zákony o průmyslové politice a strategickém plánování. (Což nová Duma pochopitelně zruší.). KS RF přistoupila k volbám s maximální odpovědností.
Voličům předložila protikrizový program nazvaný "10 kroků k důstojnému životu".
Bohatství Ruska musí sloužit lidu a nikoli smečce oligarchů. Chceme znárodnění naftových a plynových odvětví. Pouze toto jediné opatření umožní zvýšit příjmy státní pokladny o více než 2 biliony Rublů.
Znárodnění hlavních bank, elektroenergetiky, železnic, spojů, podniků vojensko průmyslového komplexu umožní vytvořit mohutný státní sektor ekonomiky. Tím se sníží závislost Ruska na zahraničním kapitálu. V současnosti podíl zahraničních společnosti v metalurgii, v železničním a energetickým strojírenství převyšuje 75%. Růst zahraničního kapitálu v ruské ekonomice se udržuje bez ohledu na sankce. V podstatě jde o koloniální závislost.
Znárodnění umožní prosadit plánovací charakter rozvoje země a rozšíření její konkurenceschopnosti ve světě. Zákon "O strategickém plánování", který vznikl na základě iniciativy KS RF byl již Dumou schválen. Jde však pouze o první krok. Aby ekonomika fungovala stabilně a účinně, musí se stát životní normou taktické a strategické plánování. K tomu musí vzniknout odpovídající státní orgán.
V současnosti je ruský finanční systém těsně spojen s centry světového kapitalismu. Země není reálně nezávislá. Je potřeba obnovit naši ekonomickou suverenitu a bránit se diktátu dolaru. Centrální banka musí být zbavena vlivu Federálního rezervního systému USA. Banka musí plnit úkoly rozvoje ruské ekonomiky a sociální sféry.
Státní kontrola bankovního systému a valutových operací umožní zastavit divoký vývoz kapitálu do zahraničí.
V posledním období se bankovní systém přeměnil v nástroj rozbíjení Ruska a okrádání občanů. Za 10 let země přišla o 40 bilionů Rublů - tři státní rozpočty. Jsme připravení vystoupit z WTO
Za 4 roky členství ve WTO přišel státní rozpočet o 800 miliard Rublů. Při tom skutečné ztráty činí 4 biliony. Takové ztráty nepotřebujeme.
Nová vláda upevní ekonomickou suverenitu Ruska i prostřednictvím malého a středního podnikání, pokrokových forem hospodaření. Náš protikrizový plán zaručuje všestrannou podporu lidových a kolektivních podniků.
Dokonce i v současných podmínkách takové podniky ukazují vysokou efektivitu a rozšiřují opatření sociální ochrany zaměstnanců. Jejich příklad vyvrací liberální mýtus o přednostech soukromého vlastnictví výrobních prostředků s jeho vykořisťováním námezdní práce.
Je potřeba ukončit klábosení o nahrazení importu. Pro naši zemi je ostudné zaujímat 95. místo na světě v rozvoji ekonomiky. Je ostudné mít ve struktuře HDP pouze 16% zpracovatelského průmyslu. Jeho podíl se musí zvýšit na 70 - 80%. V Německu činí tento podíl 83%.
Rusko potřebuje mohutný moderní průmysl založený na předních technologiích. Nejdůležitějšími odvětvími průmyslu se musí stát mikroelektronika, robotizace a výroba obráběcích strojů.
Pouze tehdy přežijeme ve světě, který ovládají dravci - globalisté. Vytrvalost KS RF umožnila prosadit přijetí zákona "O průmyslové politice". Nyní je potřeba, aby byl skutečně využíván.
Industrializace 21. století není možná bez renesance vědy. Pogrom v Ruské akademii věd je zločinem proti budoucnosti země. Je potřeba ukončit likvidační pseudoreformy a několikanásobně zvýšit financování ruských vědců. Podíl organizací realizujících inovační produkci se musí zvýšit ze současných 10 na 30%.
Bude to vklad do budoucnosti.
Ruská půda může uživit nejen své obyvatelstvo, ale ještě dalších 500 milionů lidí.
V současnosti je však polovina potravin importována. Tento import má často špatnou kvalitu. Jakou hodnotu má jen takový palmový olej, na který ministerstvo financí odmítlo zavést spotřební daň.
Třetina ruských pastvin zarostla plevelem. Mnohá odvětví zemědělství procházejí hlubokou krizí. Situace v potravinářství ohrožuje národní bezpečnost. Stát se musí obrátit k řešení problémů venkova.
Rusko se stane sytým a zdravým, pokud dojde k obnovení velkých zemědělských podniků, sociální infrastruktury, obnovení šlechtění obilovin a chovu dobytka. Musí být zlikvidovány sítě handlířů, které brání zemědělcům k přístupu na trhy.
To vše lze uskutečnit, pokud budou dodrženy dvě podmínky:
-na podporu zemědělství a potravinářství musí být vyděleno nejméně 10% rozpočtových výdajů;
-dojde k aktivní podpoře farmářů, velkých kolektivních hospodářství a družstev.
Již dávno bylo prokázáno, že takové podniky jsou mnohem stabilnější. Mnohem lépe se adaptují ke změnám na potravinovém trhu.
KS RF je připravená prosazovat nové zákony o půdě, lesním a vodním hospodářství. Navrhuje i komplex opatření ke zlepšení ekologické situace.
Stížnosti vlády na nedostatek peněz jsou primitivní lží.
Zlaté a valutové reservy, prostředky fondu národního blahobytu a Reservního fondu představují 33 bilionů Rublů. Rusko již dlouhá léta úvěruje své nepřátele za hranicemi, krmí USA i EU. Přišel čas využít tyto finanční prostředky k vlastnímu rozvoji.
Rusko je v současnosti na 48 místě ve světě, pokud jde o stav dopravní infrastruktury. V kvalitě letecké a lodní přepravy je na 87, respektive na 82 místě. Pro naši velkou zemi je to ubohost. Tam patří investice! Je nutné okamžitě podpořit regiony. Z 85 regionů pouze 10 přispívá do státního rozpočtu. Ostatní jsou zadlužené. Celkový deficit jejich rozpočtů představuje 2,5 bilionů Rublů. V 55 subjektech federace státní dluh převyšuje polovinu potvrzených příjmů. Tyto subjekty nejsou schopny plnit své sociální závazky. Musíme pomoci regionům, aby mohly s nadějemi hledět do budoucnosti a dále se rozvíjet.
KS RF podporuje záměnu komerčních úvěrů dotacemi a subvencemi ze státního rozpočtu.
V roce 2015 se zvýšily ceny potravin o více než 20%. Reálné příjmy obyvatelstva se při tom výrazně snížily. V životní úrovni se Rusko ocitlo na 91 místě na světě. Na stejném místě jsou Laos a Guatemala. Takto dále žít nelze! Takové řízení ekonomiky je zločinné!
Stát musí kontrolovat ceny základních potravin, paliv a léků. Výdaje na bydlení nesmí převyšovat 10% příjmů rodin. Vláda je povinná kontrolovat ceny elektřiny, benzinu, nafty a veřejné dopravy. To jsou nejvýznamnější faktory ekonomického rozvoje a sociálního blahobytu občanů.
V Rusku byl vytvořen zrůdný daňový systém. Slouží zbohatlíkům a zlodějské byrokracii. Navrhujeme postupnou likvidaci daně z přidané hodnoty, která vede ke zdražování domácích výrobků, zbavuje je konkurenceschopnosti a prohlubuje inflaci. Není náhodou, že DPH nebyla v SSSR a není ani v USA.
V posledních létech se několikanásobně zvýšila daň z vlastnictví, zemědělská daň z hodnoty pozemků a je zaváděn mýtný systém "Platon". Tato opatření bolestně zasahují občany, malé podnikání a zemědělství. Tyto výběry peněz je potřeba ihned odstranit.
Je pravdou, že zrušené výběry daní jsou ztrátou pro státní rozpočet. Existuje však dost možností k jejich náhradě.
Země potřebuje zavedení progresivní daně z příjmů fyzických osob. Taková daň účinně působí v USA, ČLR, SRN, Francii, Švédsku a mnoha dalších státech světa.
Zbohatlíci v Rusku měli platit již dávno. Daně pro chudé snížíme a pro ty nejchudší zrušíme úplně. Taková opatření jsou nejen spravedlivá, ale přispějí do státního rozpočtu čtyřmi biliony Rublů.
Zvláštní sférou je produkce a prodej alkoholu
Je nevyhnutelné zavedení státního monopolu, což umožní přispět do státního rozpočtu dalšími třemi biliony Rublů, nehledě na to, že zabrání otravě tisíců občanů.
V zemi tak vznikne rozpočet rozvoje a nikoli pouhého přežívání.
Vláda cynicky nedodržuje ústavu, podle které je Ruská federace sociálním státem. Země se nebezpečně rozdělila. 10% obyvatelstva ovládá 90% národního bohatství. Výsledkem je, že boháči dále bohatnou a chudí jen tak přežívají. Probíhá útok na jejich pracovní a důchodová práva, na školství a zdravotní zabezpečení.
Národně-patriotické síly obnoví spravedlnost. Ukončíme likvidační "optimalizaci" sociální sféry. Bude zaručená dostupnost a vysoká kvalita středního i vysokoškolského vzdělávání. Obrodíme systém technického vzdělávání, vrátíme prestiž technickým a pedagogickým vysokým školám.
Okamžitě bude přijat zákon o "dětech války". Lidé, kteří byli Hitlerem zbavení dětství, mají plné právo na zvláštní status, doplňkové penze, nárok na bezplatnou veřejnou dopravu ve městech a na předměstích a každoroční lékařské prohlídky.
Ve velké, bohaté zemi s chladným klimatem je právo na obydlí právem na normální život. Vláda musí odpovídat za výstavbu sociálního bydlení a stav bytové infrastruktury.
Nemorální poplatky nájemníků za generální opravy bytů a domů budou zrušeny.
Vláda musí zvýšit životní úroveň obyvatelstva. KS RF navrhuje zakázat zákonem přijímání rozhodnutí prohlubujících sociální nerovnost.
7% HDP půjde na vědu, školství a zdravotnictví. Mládeži zaručujeme první pracovní místo a jiné formy podpory. Zvláštní pozornost budeme věnovat dětem, matkám, invalidům a starým lidem. Potřebné návrhy zákonů máme připraveny.
V programu pro minulé parlamentní volby trvala KS RF na realizaci nové zahraniční politiky. V současnosti bylo v této oblasti dosaženo mnoho. Ale stále silnější kruh vojenských základen NATO, obkličuje Rusko, proti Rusku jsou přijímány stále tvrdší sankce a zvyšuje se pronásledování našich spoluobčanů.
Požadovali jsme upevňování obranyschopnosti Ruska a ukončení pogromu v ozbrojených silách, který organizoval ministr obrany Serďukov. Vláda přijala řadu opatření, vyměnila ministra obrany, ale vzala ho pod svou ochranu.
Volali jsme po urychlení sbližování Ruska s Běloruskem, Ukrajinou a Kazachstánem. Od 1. 1. 2015 začal pracovat "Euroasijský ekonomický svaz". Chyba ruské vlády pomohla banderovcům ovládnout Kyjev.
Rusko potřebuje mocnou profesionální vládu národní důvěry, která upevní národní bezpečnost, postavení země na světové scéně a zaručí její suverenitu. Bojová pohotovost ozbrojených sil a autorita vojenské služby musí být podstatně zvýšeny.
Zvláštní pozornost zasluhuje informačně-technologická bezpečnost. Je nezbytné sbližování bratrských národů SSSR, rozšíření kulturního programu a ochrana našich spoluobčanů v zahraničí.
Stát musí sloužit lidu. Je důležité zvýšit účinnost řízení: podpořit představitelé lidových samospráv, zvýšit kontrolu činnosti byrokracie, zavést mechanismus odvolávání poslanců, kteří neplní předvolební sliby. Musí fungovat volby soudců, členů Rady federace a vedoucích místních správ.
Korupce a kriminalita - hrozba bezpečnosti země a jejich občanů. KS RF prosazuje rozhodná opatření k jejich likvidaci. Ti, kdo jsou odsouzení za velké hospodářské přestupky, musí nejen sedět ve vězení, ale musí jim být zabaven i jejich majetek
Mnohonárodnostní kultura národů Ruska je základem jeho duchovní obrody, je to jeho hrdost a historická pýcha.
Skutečně lidová vláda nepovolí kazit duši lidu antisovětismem, nacionalismem a rusofobií. Uchrání občany před nemravnosti, vulgaritou a cynismem. Musí být vytvořeny podmínky, ve kterých udržovat a zvětšovat kulturní vymoženosti budou moci spisovatelé, skladatelé, režiséři filmů, vysoké školy a státní masmédia.
Vláda bude povinná věnovat pozornost muzeím, divadlům, galeriím, filharmoniím, kulturním domům, knihovnám a archivům. Učiníme vše proto, aby ruský venkov přestal být kulturním ghetem.
Duchovně-mravní zdraví národa musí být spojeno s jeho fyzickým rozvojem. Zvláštní pozornost bude věnována dětské a mládežnické tvorbě, tělovýchově a sportu. Všestranná pozornost bude věnována talentům Ruska.
Takových je tedy deset sloupů našeho plánu renesance Ruska. V programu KS RF jsou čtyři hlavní přednosti:
1. KS RF prosazuje zájmy lidových mas a zaručuje růst sociální spravedlnosti.
2. Vyvádí Rusko z krize a zajišťuje jeho suverenitu.
3. Plán je absolutně realistický a označuje zdroje financování.
4. Program je možné rychle realizovat, protože potřebné návrhy zákonů jsou již rozpracované.
KS RF vycházela v předvolební kampani ze základního principu - pomoci zemi vyjít ze slepé uličky.
Nicméně prohlašování "vládní strany" o tom, že je připravena provést čestné volby se ukázalo jako žvást.
Všechno, co se udalo v těchto volbách, naznačuje, že se jedná o zásadně nový fenomén.
V Rusku nerozhodují volby, ale systém umělého vytváření zákonodárných i vládních orgánů, maskovaný tak zvanými demokratickými volbami.
Volby se s konečnou platností změnily ve vulgární frašku. Nejde pouze o skreslování čísel výsledků voleb. Již před volbami dostaly volební komise čísla, která měla uvést ve výsledcích.
Nyní je potřeba pochopit: ve státě zločinného kapitalismu nemůže "vládní strana" ani jinak jednat.
Za poslední dvě desetiletí byla vytvořena dokonalá mašinérie falsifikace. Je naprogramována tak, aby za každou cenu zvítězily zločinné klany jak v centru, tak i na místech.
Nový program manipulací zahrnoval celou řadu jevů, ponižujících lid.
Státní aparát vytvořil umělou mnohostranickost. Vznikly falešné komunistické a patriotické strany a hnutí. Hlasy opozice tak byly roztříštěny a komunisté prohráli.
Došlo k úpravě volebního systému. Vzniklo velké množství tak zvaných jednomandantních okruhů, ve kterých zvítězili předem určení kandidáti. U strany "Jednotné Rusko" to představovalo ze zvolených 343 poslanců 242.
Administrativa nutila voliče, aby volili tyto kandidáty. Velkou roli zde sehrálo i podplácení voličů. Těmto řáděním napomáhalo rozhodnutí o jediném dni voleb a přenesení termínu voleb na září.
Nynější parlamentní volby proběhly v duchu 90. let.
Zóna zločinných aktivit se rozšířila na většinu regionů Ruska. Kromě již zmiňovaných se opakovaly i staré podvody. Do falsifikace voleb byly zataženy miliony občanů. Volby tak přivedly k růstu nedůvěry ke státním zaměstnancům, orgánům ministerstva vnitra, učitelům a lékařům - těm kdo jsou v trvalém kontaktu s občany. Tato situace vede k další kriminalizaci společnosti.
Současná moc využila, podobně jako za období vlády Jelcina, Žirinovského pseudovlasteneckou LDPR (Liberálně demokratická strana Ruska.) k uloupení hlasů voličů opozice.
V roce 2011 protestoval lid proti volebním výsledkům strany "Jednotné Rusko" která získala 49% hlasů.
Od těchto voleb žili Rusové stále hůře. Pokud v roce 2012 rostl HDP o 3,4% tak již v roce 2015 minus 3,7%.
Je směšné, že přes tento spád ekonomiky, snížení hodnoty Rublu a životní úrovně, má nyní "Jednotné Rusko" v Dumě 76% poslanců.
Putinova oligarchicko-bonapartistická vláda si je však vědoma, že buržoazně demokratické metody nepostačí k udržení její politické moci.
Proto již dlouho před volbami vytvořil Putin tak zvanou Národní Gardu.
Vznik tohoto represivního aparátu naprosto otevřeně kritizoval generální tajemník RK DS (Ruské komunistické dělnické strany) Ťulkin: Buržoazní diktatura v Rusku vystupuje na další stupeň posílení svého absolutismu - na stupeň otevřené teroristické diktatury. Tato reakce vlastní záchrany byla vyvolána napjatou situací ve společnosti. Lidé stále více chápou výsledky kapitalizace Ruska. Projevilo se to i tím, že se parlamentních voleb zúčastnilo poprvé méně než 50% občanů. V zemi došlo ke gigantickému sociálnímu rozvrstvení, vytvoření úzké vrstvy nových vlastníků, podílníků na rozkradení všelidového vlastnictví.
Existuje stále méně důvodů očekávat, že kapitalisté zvýši účinnost ekonomiky a zajistí blahobyt pro občany. Buržoazní vláda se pokouší utlumit rostoucí nespokojenost lidu odkazy na objektivní těžkosti, na sankce, pátou kolonu, do které zařazují všechny strany a hnutí, které vyjadřují nesouhlas lidu. Celá propagandistická mašinérie a ideologové ruského imperialismu pracují na vytvoření obrazu nepřítele a obrazu prezidenta, kterému vytvářejí aureolu národního vůdce.
Buržoazie se nespokojuje pouze přijímáním nových, protilidových zákonů, které oklešťují demokratické svobody a práva občanů, ale připravuje se na silové potlačení lidových bouří.
Nikdo nepochybuje o tom, že novou Národní gardu vytvořil Putin, jako hlavní politický představitel ruské oligarchicko-bonapartistické vlády, k realizaci tohoto cíle. Vznik nové 250 tisícové organizace četnictva potvrzuje konec konců i prohnilost režimu, který již nevěří ani svému represivnímu aparátu, který si sám ke své ochraně po vítězství kontrarevoluce vytvořil.
18. 5. 2016 vystoupil v ruské Státní Dumě politický poradce předsedy KS RF V. N. Tětjokin s projevem posuzujícím tento čin, ve kterém uvedl: Vytvoření Národní gardy vyvolalo v Rusku nejednoznačnou reakci. K tomu jsou mnohé důvody.
Oficiálně bylo uvedeno, že důvodem pro vznik nového silového uskupení je nezbytnost posílení boje s terorismem. Neoficiálně se hovoří o tom, že již dávno nazrálá doba reformy ministerstva vnitra.
Ministerstvo vnitra se změnilo v super ministerstvo, ve kterém se přes úsilí jeho vedení nedaří vypořádat s neúčinností udržení pořádku, boje s korupcí a s terorismem.
My samozřejmě podporujeme posílení boje s terorismem. KS RF vždy byla a bude stranou, která podporuje zájmy národní bezpečnosti a to jak vnější, tak i vnitřní.
Je téměř nevyhnutelné, že se Národní garda bude nucena zabývat vytvářením svých vlastních operativních orgánů a postupně se přemění z vojenského uskupení ve speciální službu.
Do Národní gardy je začleňována i ochrana a struktury vydávající licence "Soukromým bezpečnostním a ochranným službám" a zbrojních pasů. To by však měl náležet do kompetence občanských nebo komerčních struktur.
Jde o rozsáhlou činnost již jen proto, soukromé bezpečnostní služby mají asi jeden milion příslušníků. Není ovšem jasné, jaký to má všechno souvislost s bojem proti terorismu. Jde o pochybnosti o nutnosti existence takové organizace. Existují však i pochybnosti politické. Uvědomujeme si, že jde o soustředění všech silových struktur země do jedněch rukou. Podle současné ústavy se všichni lidé v uniformách i tak podřizují pouze prezidentovi. Tato koncentrace neměla v dějinách nikdy pozitivní výsledky. Lze pociťovat, že zákonodárná moc, v porovnání s mocí výkonnou, ztrácí svůj význam. I to může mít v budoucnosti vážné politické následky.
Jsou důvody předpokládat, že vznik Národní gardy je spojen se zhoršující se sociálně ekonomickou situací v zemi. Jakkoli by se režim snažil tuto situaci zastírat, ke zhoršování dochází. Vznikají protestní nálady.
Z toho plyne i úsilí včas vytvořit struktury, schopné potlačit protestní akce. Je pravda, že by bylo lepší předejít vzniku nemoci, než ji pak za drahé peníze léčit.
Podle oficiálních údajů živoří pod hranicí chudoby 14 milionů občanů. Podle neoficiálních 20 milionů. Nebylo by lepší postarat se o tyto občany, poskytnout jim zaměstnání a jejich dětem vzdělání? Místo toho je nám předkládáno posilování silových struktur, které budou potlačovat nespokojenost těchto občanů.
Nicméně režim nám představuje chudobu jako nějakou skutečnost, která se prostě stala.
Prohlašuje, že se ekonomika přizpůsobila krizi. To znamená, že se úroveň bídy a chudoby nesníží.
Zejména toto tvrzení potvrzuje, odkud vychází hlavní hrozba pro vnitřní stabilitu státu. Je pochopitelné, že komunisté nemohou nedoceňovat i destabilizující vliv nejrůznějších vnitřních přátel Západu.
Ale napětí ve společnosti vyvolává hlavně neúspěšná politika ekonomického bloku vlády. Ale paradoxálně má tyto neúspěchy vyřešit silový blok.
Všechno, co se uskutečnilo v Rusku před volbami, v průběhu volební kampaně i volbách samotných indikuje, co všechno oligarchicko-byrokratické uskupení, které v politickém vedení země představuje prezident, Státní Duma a vláda, budou dělat po volbách, ve kterých získali ve Státní Dumě ústavní většinu.
Budou přijímat nejtvrdší protilidová opatření a to v období, ve kterém se bude dále prohlubovat sociálně ekonomická krize. Ve volbách v roce 2007 získala strana "Jednotné Rusko" 45 milionů hlasů nyní pouze 28 milionů. Nespočetná fakta, včetně změn v silových strukturách potvrzují, že se moc připravuje na potlačování sociálních protestů pracujícího lidu.
Komunistická strana RF se nyní nachází v prostředí vyhroceného politického a ideologického boje. Musí se proto připravit na boj za zájmy pracujících v nejhorších podmínkách, které vznikly po vítězství kontrarevoluce v roce 1991. Vedení KS RF očekává, že ke zvyšování vnitřních i vnějších útoků proti komunistům dojde na sté výročí VŘSR.
Ze strachu o ztrátu naloupeného bohatství bude vláda, představující ruský imperialismus, pokračovat v likvidaci vlivu komunistů.
Karel Kluz
© Komunistický svaz mládeže
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .
Copyright © 2024 Your Company. Joomla templates powered by Sparky.