header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Kdo je Protasevič?

V českých médiích se vydává nedávné zatčení hledaného Romana Protaseviče v Bělorusku za pronásledování novináře a mírumilovného politika, za potlačování politických práv. Fakta ovšem ukazují jiný příběh. Novinář televizní stanice Russia Today Konstantin Pridybajlo zveřejnil na svém Telegramu několik fotografií z telefonu Romana Protaseviče, zatčeného v Minsku.

Dvě fotografie se zbraněmi z nacistického pluku „Azov“.Stojí za zmínku, že zakladatel a první velitel praporu Azov Andrej Bileckij (poznámka: Bileckij je známý neonacista a nechává si říkat „Bílý vůdce“, poznámka KSM) v Telegramu oficiálně potvrdil, že Protasevič byl v praporu Azov, ale tvrdil, že „jeho zbraní bylo slovo, ne kulomet“. Fotografie ovšem ukazují něco úplně jiného


„Ano, Roman opravdu společně s Azovem a dalšími vojenskými jednotkami bojoval proti okupaci Ukrajiny. Byl s námi v Širokynu ... Ale jeho novinářskou zbraní nebyla kulomet, ale slovo,“ napsal zakladatel a první velitel praporu Azov Andrej Bileckij v Telegramu.

Dodal také, že Protasevič byl v Širokinu zraněn.

Běloruská KGB obvinila zakladatele telegramového kanálu Nexta z účasti na bojích na Donbassu. „Ano, byl zadržen. Probíhá vyšetřování. Je nesporné, že tato osoba plně vyhovuje definici teroristy, žoldnéřského bojovníka, účastníka krvavých událostí v řadách ... praporu Azov spojeného s krutostmi a zabíjením civilistů na jihovýchodní Ukrajině. A nejedná se pouze o naše údaje a údaje z vyšetřování, ale také o skutečnosti prezentované v médiích společně s osobními doznáními Protaseviče, které jsou široce dostupné,“ uvedl šéf běloruské KGB Ivan Tertel pro sdělovací prostředky.

Tolik k otázce, že Protasevičovo spojení s „Azovem“ údajně vynalezla ruská propaganda.

Obecně lze to, že Protasevič je nacistou, považovat za prokázanou skutečnost.

Faktem také je, že jedním z hlavních veřejných koordinátorů protestů v Bělorusku v srpnu 2020 byl nacista, který sloužil v praporu Azov. Tak si s tím, jeho obhajovatelé, teď žijte.


A toto je Protasevičem vlastnoručně napsané a podepsané vyúčtování odměny za práci na kanálu Telegram „Belorus golovnogo mozga". Překlad dokumentu: „Vyúčtování. Já, Protasevič Roman Dmitrijevič, nar. 5. 5. 1995, jsem obdržel 1 250 EUR (jeden tisíc dvě stě padesát EUR) za práci ve funkci hlavního redaktora kanálu Telegramu BGM v období února roku 20121. 8. 4. 2021 vlastnoruční podpis Protaseviče.“

Jak není těžké uhodnout, Protasevičův telefon je k dispozici běloruské KGB a v něm, soudě podle těchto ukázek, existuje mnoho zajímavých věcí. Mimochodem, Protasevič měl nějaký čas od otočení letadla na hranici do přistání v Minsku, aby alespoň zničil SIM kartu a flash paměť, ale zjevně na takovou maličkost ani nepomyslel.

Předseda běloruské KGB oznámil, že Protasevič ve velmi blízké budoucnosti zveřejní nová přiznání.

UPD: Další fotka. Protasevič v praporu Azov. Rok 2015.

Překlad KSM

Video s důkazy o účasti na činnosti nacistického pluku Azov

Zdroje:
https://colonelcassad.livejournal.com/6798468.html


https://korrespondent.net/ukraine/4361227-roman-s-azovom-borolsia-protyv-okkupatsyy-ukrayny-byletskyi-o-protasevyche

 

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .