header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Prohlášení Světové federace demokratické mládeže (WFDY) proti pokusu o zákaz německých komunistů

Prohlášení WFDY k situaci Německé komunistické strany (DKP) a Socialistické německé dělnické mládeže (SDAJ), proti nepřímému zákazu strany a antikomunismu.

Světová federace demokratické mládeže vyjadřuje plnou podporu DKP (Německé komunistické straně) a její mládežnické organizaci SDAJ (členské organizaci WFDY) v jejich boji proti nepřímému zákazu strany, který se na ně snaží uvalit německý stát.

Německé volební úřady se rozhodly odebrat DKP status politické strany a zabránit jí tak kandidovat ve spolkových volbách v září tohoto roku. Záminkou je opožděné předložení finančních zpráv strany, kdy strany v systému již léta dluží, aniž by jim hrozil jakýkoli právní postih.

Poslanci pravicové strany CDU totiž potřebovali na předložení svých příjmů až rok a od roku 2011 je každoročně předkládali se zpožděním, aniž by se zabývali posledními korupčními kauzami. V žádném z těchto případů samozřejmě nedošlo k žádným důsledkům pro poslance nebo strany.

Navíc se nejedná o ojedinělý případ, ale o součást rozsáhlé antikomunistické kampaně zejména Spolkové republiky Německo a vládnoucích tříd a imperialistických sil obecně, jejímž cílem je diskreditovat, šikanovat a zlikvidovat demokratické, pokrokové a antiimperialistické síly. Stejnému pronásledování byly vystaveny i ostatní členské organizace WFDY a další spřátelené organizace v rámci mezinárodní kampaně směřující ke kriminalizaci lidových, protiimperialistických, dělnických, demokratických, komunistických a pokrokových hnutí a obecně všech, kdo bojuje za vybudování světa bez vykořisťování a útlaku jakéhokoli druhu.

Dalším příkladem je rezoluce Evropského parlamentu z října 2019, která klade rovnítko mezi komunismus a nacistický fašismus, což je další útok v rámci ideologické ofenzívy vládnoucích tříd ztotožňující ty, kdo bojoval za naše osvobození od fašistického barbarství, právě s těmi lidmi, kteří jsou zodpovědní za jeden z největších zločinů proti lidskosti.

Protiimperialistická mládež celého světa nestrpí nepřímý zákaz strany našich soudruhů ze SDAJ a jejich strany DKP.

Solidarita s DKP a SDAJ! Pokračujme v boji, dokud nevybudujeme svět, o kterém jsme snili a za který jsme bojovali!

Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .