header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Výzva k solidaritě s německými komunisty

V následujícím textu naleznete prohlášení předsedy Německé komunistické strany (DKP) Patrika Köbeleho k oznámení spolkového volebního komisaře, že DKP nebude připuštěna k zářijovým volbám do Spolkového sněmu a zároveň jí bude odebrán statut politické strany. Jako záminka je uváděno údajné pozdní předložení finančních výkazů.

Naše strana se bude proti těmto pokusům o nepřímý zákaz strany bránit, k čemuž potřebujeme vaši solidaritu. Žádáme proto komunistické a dělnické strany o prohlášení solidarity.

Předseda DKP Patrik Köbele k postupu spolkového volebního komisaře uvedl:

"To, o co se zde jedná, je studený zákaz strany. My komunisté to dobře známe. V roce 1933 byla komunistická strana zakázána fašisty, v roce 1956 Adenauerovou justicí. Musíme se obávat, že se tak stane byrokratickou cestou nyní v roce 2021.

Samozřejmě využijeme všech právních prostředků. Jsme si jisti, že tento pokus skončí neúspěchem.

Zrušení statusu strany by bylo pokusem přivést naši stranu k finančnímu krachu. Jedná se o jeden z řady skandálů, kdy se pokouší zničit pokrokové organizace odebráním jejich neziskového statusu.

Tento pokus je součástí narůstajících kriminalizací a pomluv levicových sil. Tento pokus je součástí využití pandemie koronaviru pro demontáž demokratických a sociálních výdobytků.

Nejde jen o volební kandidaturu komunistů, a proto vyzýváme všechny demokratické síly, aby se postavily proti tomuto pokusu o studený zákaz strany."

Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .