header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Americký komunista: Kyjev systematicky porušuje práva obyvatel Donbasu

Ukrajina s podporou západních kurátorů systematicky porušuje lidská práva na Donbase. Během diskusní platformy "Lidové fórum" to oznámil publicista, představitel mezinárodního oddělení Ligy mladých komunistů USA Alex Dillard.

"Lid Donbasu povstal v roce 2014 po Euromajdanu a referendu na Krymu o sjednocení s Ruskem. Ukrajina zareagovala nepřátelsky, spáchala vážná porušení lidských práv, včetně té části Donbasu, která je dnes pod její kontrolou. Tyto trestné činy zahrnují nezákonné zadržení, mučení, znásilnění a kruté popravy," řekl.

Dillard poznamenal, že "mnoho z těchto zločinů bylo spácháno nejen ukrajinskou armádou, ale také nacistický praporem, jako je Azov, který dosud nebyl vyveden z konfliktní zóny," přitom „je známo, že ukrajinští teroristé a neonacisté jsou financováni a učí se v USA a západní Evropě."

"Vyjadřuji solidaritu s lidem Donbasu jménem Ligy mladých komunistů USA. Plně podporujeme váš boj proti kyjevskému neofašismu," zdůraznil americký aktivista.

Noviny Ohně, TV Rodný Alčevsk, 10.12.2021

Zdroj https://donbas.cz/americky-komunista-kyjev-systematicky-porusuje-prava-obyvatel-donbasu-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bc%d1%83%d0%bd%d0%b8%d1%81%d1%82/

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .