header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Stanovisko KSM k výroční zprávě BIS za rok 2003

Komunistický svaz mládeže (KSM) ostře protestuje proti před několika dny zveřejněné oficiální výroční zprávě Bezpečnostní informační služby za r. 2003, ve které je zařazen mezi extremistickou levici. KSM je přitom občanským sdružením registrovaným Ministerstvem vnitra ČR a tudíž působí programem i činností plně v rámci zákonů ČR. Toto vnímají mladí komunisté jako další krok ke fašizaci dnešní společnosti, jako další pokus o oklešťování našich práv a svobod, jako útok na svou organizaci, ale především jako útok na Komunistickou stranu Čech a Moravy a komunistické hnutí vůbec. Jedná se tak, dle našeho názoru, o další pokus o ostrakizaci komunistického hnutí vedoucí až k zákazu komunistické strany.

Ve zprávě BIS je dále uvedeno “V průběhu minulého roku byl mezi některými skupinami vycházejícími z marx-leninské ideologie zaznamenán určitý příklon k radikálním tendencím. Příkladem mohou být zejména mladí lidé z KSM, kteří zastávají většinou rigidní ideologické postoje. V jejich prostředí vznikly veřejně publikované apely ke zvýšení revolučnosti KSČM.“ KSM se chápe jako součást komunistického hnutí a proto považuje právo na vlastní názory a postoje v rámci tohoto hnutí za naprosto legitimní.

BIS ve své správě dále uvádí: “V zájmu větší akceschopnosti komunistického hnutí mj. požadují sjednocení parlamentní KSČM, Štěpánovy Komunistické strany Československa a Zifčákovy Komunistické strany Československa-Československé strany práce“. KSM objektivně usiluje o sjednocení komunistického hnutí v České republice. Nikdy však z jeho řad výzva ke sloučení uvedených subjektů nezazněla. Musíme se proto pozastavit nad tím, zda má BIS v řadách komunistického hnutí tak neschopné agenty nebo dezinformuje záměrně s cílem vyvolat rozpory mezi KSM a KSČM.

Komunistická mládež vždy jasně deklarovala a deklaruje, že KSČM byla, je a bude jejich nejbližším spojencem, se kterým ji pojí nejen společné cíle, ale i vzájemná spolupráce a podpora.

V souvislosti s výše uvedenými okolnostmi prohlašujeme:

  • Výroční zprávu BIS odmítáme.
  • Požadujeme veřejnou kontrolu činnosti tajných služeb včetně BIS a veřejnou interpelaci na ministra vnitra ohledně tzv. levicového extremismu.
  • Podáváme žalobu na BIS, protože provádí v rozporu se zákonem kádrování a lživé hodnocení a zkreslování činnosti KSM, poškozuje dobré jméno právního subjektu, vyvolává nesnášenlivost a politický rasismus.

 

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .