header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Stanovisko KSM k 11. 9. 2001

TERORISMEM SE PROTI STÁTNÍMU TERORISMU USA BOJOVAT NEDÁ!

STÁTNÍM TERORISMEM SE PROTI TERORISMU BOJOVAT NEDÁ!

USA ochutnaly vlastní medicínu

11. září 2001 zachvátila Spojené státy hrůza a panika. Zvláštní sebevražedná komanda unesla 4 letadla a namířila je na Světové obchodní centrum a Pentagon... Na centra samotné americké světové imperiální moci. Jedna budova za druhou lehla popelem... Jsme svědky mediálního běsnění, které ukazuje otřesné obrazy "terorismu nejen proti USA, ale proti demokracii, svobodě a systému". Této události věnují média celé hodiny a dokonce dny, zatímco o milionech obětí amerického a světového imperialismu zvyšujících se každý den, každou minutu o další umírající hladem, na léčitelné nemoci, na následky agresí a válek, mlčí. Připravuje se půda pro masivní protiúder USA, masíruje se veřejné mínění tak, aby podporovalo další vojenské kroky USA a jeho spojenců. I Česká republika ústy svých některých představitelů v čele s V. Havlem vyjadřuje solidaritu lidu USA, prý jménem všeho lidu a připravuje svoje jednotky na válečné tažení... V. Klaus dokonce spojuje útoky s antiglobalizačním hnutím a připravuje si půdu na ofenzívu proti protestům při summitu NATO v Praze příští rok...

Kdo je však v tomto konfliktu skutečným teroristou? Je větším teroristou ten, který bombarduje školy a nemocnice ochuzeným uranem, který pro své imperiální choutky skrze embarga a vojenské intervence chce zotročit celé národy, (ať již to je Irák, Jugoslávie i Kuba), nebo ten, kdo ze zoufalství a beznaděje spáchá sebevraždu útokem na centrálu americké vojenské a ekonomické hegemonie?

Americkému lidu, který je stejnou obětí amerického imperialismu jako pracující jiných zemí, byla zasažena další smrtelná rána. Smrtí tisíců zaplatil za americkou zahraniční politiku, politiku válečných zločinců Clintona, Bushe a jejich pomocníků z NATO a dalších vojenských paktů.

Vyjadřujeme solidaritu s obětmi teroristických útoků. Americký lid se však musí dozvědět, kdo je skutečnou příčinou smrti jejich bližních. Musí se dozvědět, že prováděné útoky jsou reakcí na mnohem krutější běsnění amerických ozbrojených sil, že Spojené státy jen ochutnaly svoji vlastní medicínu praktikovanou již ceká desetiletí po celém světě, v Koreji, Vietnamu, Africe, Jižní Americe, na Středním Východě, v Jihovýchodní Evropě. Praví viníci, představující státní terorismus USA, musí přijít před mezinárodní soud!

Boj proti státním terorismu USA, symbolizujícímu světový imperialismus, pokračuje! "Západní demokracie" nastartují jistě nová kola zbrojení. Proti touze po svobodě, po skutečné svobodě bez vykořisťování člověka člověkem však žádné zbraně neexistují.

Solidaritu s americkým lidem, ale i solidaritu s lidem Kuby, Iráku, Jugoslávie, s dalšími obětmi amerického imperialismu!

KSM odsuzuje terorismus a války. Jestliže Spojené státy americké rozpoutají pomstychtivou válku místo potrestání skutečných atentátníků, bude KSM proti Spojeným státům a této válce vystupovat, protestovat a bojovat.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .