header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Výzva členům a stoupencům KSM ke zvýšení aktivit v KSČM

Ústřední rada Komunistického svazu mládeže přijala na svém zasedání v sobotu 12. července 2008 v Mladé Boleslavi rezoluci následujícího znění: Ústřední rada Komunistického svazu mládeže vyzývá členy této organizace ke zvýšení úsilí v posilování akční jednoty komunistického hnutí. V této souvislosti považuje za nutné zejména větší angažovanost členů KSM v Komunistické straně Čech a Moravy, a to v základních organizacích, případně dalších orgánech, jejichž jsou členové KSM členy, a v odborném zázemí (komisích).

Prvořadým úkolem pro členy KSM musí být šíření komunistických myšlenek a získávání dalších mladých lidí pro činnost v komunistické straně a hnutí, boj za legální fungování Komunistického svazu mládeže a proti fašizaci společnosti a represím vůči komunistickému hnutí a vůči všem pokrokovým a demokratickým silám. Ústřední rada se zásadně vyslovuje proti pokusům o narušování akční jednoty hnutí, rozdělování komunistické mládeže, izolaci KSM či vyvolávání sporů mezi jednotlivými generacemi komunistů.
Ústřední rada potvrzuje, že Komunistický svaz mládeže nadále usiluje o spolupráci se všemi dalšími organizacemi s podobným programem a cíli, které o tuto spolupráci stojí. Má-li komunistické hnutí dosáhnout úspěchů a získat opět důvěru a podporu širokých mas pracujícího lidu, musí při řešení aktuálních otázek vystupovat jednotně a semknout se i přes určité názorové rozdíly. Velký význam mají dnes slova Klementa Gottwalda pronesená před více než 60 lety, 21. února 1948: „Buďte jednotni a rozhodni – a vaše pravda zvítězí.“

ÚR KSM, 12. 7. 2008

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .