header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

WFDY: Odmítáme nový pokus o imperialistickou agresi ve Venezuele!

Regionální komise Světové federace demokratické mládeže (WFDY) pro Latinskou Ameriku a Karibik důrazně odsuzuje novou agresi proti venezuelskému lidu, kterou se pokusil americký imperialismus podniknout v neděli 3. května 2020.

Tento nový pokus o eskalaci násilí a vnitřní destabilizaci měl byl proveden skupinou žoldáků, kteří se snažili vylodit do Venezuely z Kolumbie v centrální pobřežní oblasti.

 

Cílem tohoto imperialistického útoku, který byl organizován s pomocí kolumbijského státu, bylo podkopat venezuelskou suverenitu, sebeurčení a svrhnout vládu prezidenta Nicolase Madura. Konečným cílem bylo zbavit Venezuelu moci na jejími hlavními strategickými zdroji, o které se nadnárodní monopoly tak snaží.

Světová federace demokratické mládeže odmítá tuto novou imperialistickou agresi proti statečnému venezuelskému lidu, představuje vážné nebezpečí pro mír v regionu, naopak tragický výsledek takové situace představuje hroznou možnost otevření bran válečným snahám na kontinentu.

Vyjadřujeme solidaritu lidu a vládě Venezuely v této rozhodné době, uprostřed již tak složité situace, kterou náš bratrský národ prožívá v důsledku těžkostí způsobených pandemií koronaviru (COVID-19), kterému se Bolívarská republika úspěšně brání.

Blahopřejeme venezuelským ozbrojeným bezpečnostním silám k odražení tohoto odporného imperialistického pokusu, ke splnění jejich povinnosti udržovat právní řád země a preventivní, ochranné a obranné úlohy s důrazem na národní suverenitu.

Vyzýváme všechny členské organizace WFDY z různých regionů světa a všechny pokrokové, lidové a revoluční organizace bránící mír, aby odmítly tuto agresi imperialismu vůči zemím, které se rozhodly vydat svou vlastní cestou, osvobodit se od imperialistického poručníkování, a aby vyjadřovaly projevy solidarity všemu venezuelskému lidu.


Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .