header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Žijeme v demokracii

Slovo demokracie znamená vládu lidu. Vládne v ČR lid? Občané ČR si určitě nevládnou. K volbám nechodí kvůli znechucení z politiky. Ve státních rukou není skoro nic. Výdělky z podniků jdou pryč z republiky. Příčinou je přejímání západního stylu života. Nikdo nechce nic vědět, mít přehled.

Ze strachu o ztrátu zaměstnání nebo jen proto, že zkrátka vyrostl v takovém prostředí, kde to nepotřeboval. Řešení vidím v komunikaci mezi jednotlivými stranami. Nebát se poukázat na zřejmé věci – tj. na chudobu mnoha lidí, aroganci bohatých, neštěstí druhých. Mluvit s lidmi jako s lidmi a ne jako s voliči, dělníky, manažery.

Z druhé strany, když přilétne nadávka: „pověste komunisty, rudé svině atd…“ od některých herců a politiků – např. od pana Kalouska či paní Kočičkové, pravicových extrémisté ad., musíme se velmi podivit, neboť politici a herci by měli přece představovat nositele kultury. A tak by měli podle toho vystupovat. Nekoukají na ně totiž jen jejich příznivci, ti co mají rádi jejich politiku, herectví. Nekorektní politik či herec si nemá co říkat demokrat. Pravda je mimo všechny vzory. Tito představitelé zavedli systém po roce 1989, kde skoro vše záleží na penězích a majetku – systém plný násilí, korupce, strachu o práci a život svých bližních. Zajímá člověka bez práce právo na názor? K čemu svobodný názor, když není co na talíři! Samozřejmě nechci tímto nikomu upřít právo na názor. Cesta z tohoto rádoby systému vede přes toleranci a v rámci zákonů lidskosti. Cesta pokroku je bohužel v nedohlednu. A zatím její světélko vidí jen komunisté a levice. Ti jediní zastupují myšlenky, které vedou vpřed – myšlenky solidarity, míru, práva na práci, rovnoprávnosti mužů a žen, přátelství národů, potírání rasové diskriminace atd. Žijeme tedy v demokracii? Ne!!

Jediné východisko představuje sociálně-právní stát. Tuto myšlenku prosazuje komunistický program. Jiné strany nemají v programu takové věci – většinou řeší např. otázky majetku nejbohatších (jak jim nejvíce slevit na daních) nebo „komunistických zločinců“!! Ale skutečné problémy neřeší. Doufám, že si to uvědomí co nejvíce lidí a budou volit alespoň nějakou levicovou stranu. Nejlépe KSČM!

 

                                                                                      J.P. 18 let

{moscomment}

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .