header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

TOP09 podporuje neonacisty - víc než si myslíme

Jaromír Štětina, poslanec Evropského parlamentu za TOP09, se vybarvil. Dávno víme, že je vedoucí postavou českých antikomunistů. Jeho snahy o zákaz Komunistického svazu mládeže a Komunistické strany Čech a Moravy patří k evergreenům české politiky navazující na Václava Havla a nekomunistickému publiku to snad přijde jako neškodná libůstka. Vždy jsme varovali před těmito snahami a spojovali je i s fašizací kapitalistické společnosti. To ovšem nyní sám Štětina prokázal na plno. Při nedávné návštěvě ukrajinských dobrovolnických praporů pozval velitele jednoho z nich, praporu Azov, Andreje Bileckého do Evropského parlamentu. Prapor Azov, který je financován s peněz oligarchů, má ve znaku obrácený symbol nacistické divize SS Das Reich a symbol černého slunce. Dokonce i americká sněmovna reprezentantů ho prohlásila za neonacistický. Sám Andrej Bilecký je vedoucím "Sociálně nacionálního sdružení" , která je jednou ze složek Pravého sektoru.

 

Aby bylo jasno, když mluvíme o nacistech, nebavíme se o partě nemyslících vyholených kluků, které známe s České republiky a kteří si chtějí svou mužnost dokázat malými bojůvkami, občas končícími výtržnostmi a jednotlivými vraždami. Bavíme se o reálné neonacistické síle, s finančními prostředky, organizací, se zbraněmi, státní podporou a nyní již plnou záštitou ze strany Evropské unie v jejich vraždění ukrajinského obyvatelstva.

Co na tyto nácky říká Štětina?

"Odehrává se tam postupný poměrně pomalý politický přerod těch střílejících mladých mužů v politicky uvažující mladé muže."

"Viděl jsem tam sedmnáctiletého kluka s vyholenou hlavou a vytetovaným znakem SS na krku. Ale to je v podstatě takový protest proti mainstreamové politice, jak to ti mladí mají. A vyjadřují to nejrůznějším způsobem."

"Ruská propaganda, která dělá ze všech obránců Ukrajiny v podobě dobrovolnických batalionů nacisty, vítězí."... "Je to záležitost, která je marginální. Vedení těch praporů ví, že to škodí a bojují proti tomu." (Z webu Jaromíra Štětiny)

Skvěle, pane Štětino, tím, že každý protinacistický odpor označíte za ruskou propagandu, snad někoho zmatete a zakryjete vaše vlastní zhnědnutí! Ale muž, kterého jste pozval do Evropského parlamentu, který podle Vašich slov bojuje proti marginálním nacistům, říká něco zcela jiného. Něco značně odpudivějšího:

"Celý náš nacionalismus není ničím - je hradem na písku, pokud není založen na základech krve a rasy... Ukrajinci jsou součástí (přičemž jednou z největších a nejkvalitnějších) evropské Bílé rasy. Rasa je tvůrcem velké civilizace, největších lidských výtvorů. Historické poslání našeho Národa... - postavit se do čela a vést za sebou Bílé Národy celého světa na poslední křížovou výpravu za svou existenci. Výpravu proti neplnohodnotnému lidskému rodu, který je veden semity."

"(Velmoc) zřejmě není ani tak otázka politická jako biologická. Jakýkoliv živý organizmus v přírodě se snaží expandovat, rozmnožovat a růst. Tento zákon je univerzální jak pro jednobuněčné organizmy tak pro člověka, národ - rasu." (ze stati Andreje Bileckého Ukrajinský sociální nacionalismus )

Toto jsou rasistická, antisemitská slova člověka, který velí praporu ozbrojených a vraždících neonacistů. Muže, kterého Jaromír Štětina pozval do Evropského parlamentu.

Můžeme se jen dohadovat, co si Štětina a jeho strana chystá pro Českou republiku.

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .