header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

WFDY k lidovým protestům v Kolumbii

Kolumbijská mládež a lid vyšel 28. dubna  v rámci celonárodní stávky do ulic, aby odmítl protilidovou politiku, kterou provádí vláda Ivána Duqueho a která zhoršuje již tak obtížnou situaci způsobenou hospodářskou a zdravotní krizí.

Útlak ze strany represivního aparátu kolumbijského státu provází protesty od prvního dne, což již vyústilo v drsné obrazy střelby a smrti dvou lidí. Podle údajů, které nám soudruzi v Kolumbii sdělili 5. května, bylo zabito nejméně 25 lidí (mezi nimi i děti ve věku 7 až 11 let); 85 lidí zmizelo; 2 ženy byly znásilněny ozbrojenými složkami; více než 500 lidí bylo zatčeno a více než 900 lidí bylo zraněno.

Není překvapivé, že se vládnoucí třídy uchylují k represím, protože se rozhořčení mládeže a dělnické třídy stává neumlčitelným lidovým výkřikem. Tím méně, když se jedná o vládu, jako je ta Ivana Duqueho, která pošlapala jakýkoli dosavadní pokrok k míru v Kolumbii. "SOS Kolumbie" a "Zabíjejí nás!" se staly mezinárodním heslem nesouhlasu se situací, v níž se tato latinskoamerická země nachází.

Světová federace demokratické mládeže vyjadřuje solidaritu s mládeží a lidem Kolumbie v této obtížné situaci. Odsuzujeme útlak, který na ně ze strany represivního aparátu kolumbijského státu dopadá, a vyjadřujeme soustrast jejich rodinám a blízkým.

Světová federace demokratické mládeže doufá, že co nejdříve zvítězí ušlechtilý boj kolumbijské mládeže a lidu nad tímto systémem, který nás odsuzuje k bídě, potlačuje nás, a dokonce nás neváhá vraždit, když proti němu protestujeme. Soudruzi, budeme pokračovat v boji, dokud nevybudujeme svět, o kterém jsme tolik snili a za který jsme bojovali.

Světová federace demokratické mládeže

Překlad KSM

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .